هدر موبایل
1398/05/06 16:28:26
سرویس فرهنگی
زاهدی از نشست امروز کمیسیون آموزش خبر داد:

پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان 97 تا پایان شهریورماه

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست امروز کمیسیون متبوعش، از پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان ۹۷ تا پایان شهریورماه خبر داد.
پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان 97 تا پایان شهریورماه رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست امروز کمیسیون متبوعش، از پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان 97 تا پایان شهریورماه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103913399064.jpg پرداخت,پاداش,پایان,خدمت,بازنشستگان,97,تا,پایان,شهریورماه Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۶ مرداد) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: بخش نخست نشست امروز با حضور  سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد که به بررسی برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی 98-99 و مطالبات فرهنگیان اختصاص داشت.

بازنشسته شدن 58 هزار معلم در آستانه سال تحصیلی

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش و پرورش امسال با 58 هزار بازنشسته مواجه است که با توجه به توضیحاتی که سرپرست وزارت آموزش و پرورش ارائه کرد مشخص شد در این زمینه برنامه‌‌ریزی لازم را داشته تا آموزش و پرورش با کمبود نیرو مواجه نشود.

با هیچ کمبودی در توزیع کتب درسی مواجه نمی‌شویم 

وی اضافه کرد: از سوی دیگر در حوزه کتب درسی یک هزار و 200 عنوان کتاب درسی امسال پیش بینی شده که مجموعا 142 میلیون جلد کتاب می‌شود که از شهریورماه کار توزیع کتب درسی آغاز می‌شود که هیچ کمبود کتاب درسی امسال وجود نخواهد داشت.

زاهدی یادآور شد: نکته مهمی که در نشست امروز به نقل از نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه عنوان شد این بود که تا پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 97 تا پایان شهریورماه پرداخت خواهد شد. این در حالیست که در بسیاری از دستگاه‌ها این مهم محقق نشده است و حتی برخی از دستگاه‌ها پاداش پایان خدمت سال 96 هم پرداخت نکرده اند.

افتتاح 10 هزار کلاس درس جدید تا مهرماه

وی افزود: در خصوص نوسازی مدارس نیز این خبر اعلام شد که 10 هزار کلاس درس جدید تا ابتدای مهرماه افتتاح خواهد شد و اول مهرماه پایان استفاده از مدارس خشتی و گلی در کشور به استثنای استان سیستان و بلوچستان خواهد بود.

تصمیم‌گیری در خصوص سئوال کامران به آینده موکول شد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: بخش پایانی نشست امروز نیز به سئوال حسن کامران دستجردی از وزیر صنعت، معدن و تجارت اختصاص داشت که قرار شد تأملی در خصوص سئوال صورت گیرد و سپس در مورد آن تصمیم گیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet