ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1398/05/06 17:08:00
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

تاثیر معدل در کنکور 99 به صورت مثبت باشد

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است با توجه به اینکه زمینه لازم برای تاثیر قطعی معدل در کنکور فراهم نشده، بهتر است که امسال نیز تاثیر آن به صورت مثبت باشد.
تاثیر معدل در کنکور 99 به صورت مثبت باشد نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است با توجه به اینکه زمینه لازم برای تاثیر قطعی معدل در کنکور فراهم نشده، بهتر است که امسال نیز تاثیر آن به صورت مثبت باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106277743311.jpg تاثیر,معدل,در,کنکور,99,به,صورت,مثبت,باشد Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره سهم معدل در کنکور 99 گفت: تصمیم‌گیری درباره این موضوع از اختیارات شورای سنجش و پذیرش دانشجو است و کمیسیون آموزش مجلس و دولت به این موضوع ورود نخواهند کرد زیرا قانون این شورا را موطف کرده که مشخص کند شرایط باید به چه صورت باشد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته مصوب کردند که معدل با تأثیر قطعی برای داوطلبان کنکور اعمال و محاسبه شود؛ اما با توجه به اینکه نتوانستند آزمون‌ها را به صورت استاندارد برگزار و عدالت آموزشی را در سراسر کشور اجرا کنند، به وزیر علوم به عنوان رئیس شورای سنجش و پذیرش دانشجو پیشنهاد شد این امر را مجدداً بررسی و اصلاح کنند.

شرایط نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است

وی بیان کرد: شورای سنجش و پذیرش دانشجو ترکیبی قوی دارد و وزرای علوم، آموزش و پرورش، بهداشت و معاونان آموزشی ۳ دستگاه و رئیس سازمان سنجش در ان عضویت دارند و بر اساس اصلاحیه آنها در سال گذشته، معدل با تاثیر مثبت در کنکور محاسبه شد.

احمدی لاشکی ادامه داد: اگرچه اکنون نیز تصمیم‌گیری در اختیار شوراست اما معتقدم شرایط نسبت به سال گذشته تغییر نکرده و بهتر است که امسال نیز اثر معدل را به صورت قطعی در نظر نگیرند بلکه به صورت تاثیر مثبت اعمال شود.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  افزود: هیچ تغییری نسبت به سال گذشته انجام نشده؛ آزمون‌ها به همان روال سال گذشته انجام شد؛ مقرر شده بود تصحیح اوراق به صورت الکترونیکی باشد اما انجام نشد؛ لذا با توجه به اینکه این اتفاقات و زمینه‌ها مهیا نشد بهتر است که امسال نیز تاثیر معدل در کنکور به صورت مثبت باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet