هدر موبایل
1398/05/07 11:07:19
سرویس اجتماعی
پوربافرانی مطرح کرد:

برنامه های کمیسیون مشترک طرح حفظ کرامت آسیب دیدگان اجتماعی

سخنگوی کمیسیون مشترک برای بررسی نهایی طرح حفظ کرامت آسیب‌دیدگان اجتماعی گفت: بررسی‌های اولیه طرح حفظ کرامت آسیب دیدگان اجتماعی انجام شده اما برخی از موارد طرح نیاز به پختگی بیشتری دارد.
برنامه های کمیسیون مشترک طرح حفظ کرامت آسیب دیدگان اجتماعی سخنگوی کمیسیون مشترک برای بررسی نهایی طرح حفظ کرامت آسیب‌دیدگان اجتماعی گفت: بررسی‌های اولیه طرح حفظ کرامت آسیب دیدگان اجتماعی انجام شده اما برخی از موارد طرح نیاز به پختگی بیشتری دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903109910416887.jpg برنامه,های,کمیسیون,مشترک,طرح,حفظ,کرامت,آسیب,دیدگان,اجتماعی Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فعالیت‌های کمیسیون مشترک برای بررسی نهایی طرح حفظ کرامت آسیب‌دیدگان اجتماعی گفت: با توجه به اینکه در حوزه آسیب دیدگان اجتماعی به ویژه کودکان خیابانی، ولگردها، معتادین متجاهر، کودکان زباله گرد و بسیاری از این موارد با شرایطی مواجه هستیم که در شان کشور و شهرهای بزرگ نیست که به این شکل باشد، طرحی را به عنوان طرح حفظ کرامت آسیب دیدگان اجتماعی تعدادی از نمایندگان با هدف ساماندهی، جهت‌دهی و حمایت این افراد امضا کردند.

مجتمع‌هایی که زیر نظر فرمانداری قرار است تشکیل شود نیاز به بررسی بیشتری دارد تا همپوشانی خوبی صورت گیرد

کمیسیون مشترک طرح حفظ کرامت آسیب دیدگان اجتماعی تشکیل شد

نماینده مردم نائین در مجلس افزود: زمانی که این طرح ارائه شد، نیازمند تشکیل یک کمیسیون مشترک بود و این کمیسیون مشترک به نام طرح حفظ کرامت آسیب دیدگان اجتماعی تشکیل شد و اولین جلسه قبلا برای انتخاب اعضای هیئت رئیسه تشکیل شده بود و جلسه دوم نیز برای دستور کار تشکیل شد و سومین جلسه در کمیسیون اجتماعی با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور، سایر اعضای کمیسیون و مسئولان ارگان‌های زیربط تشکیل شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامیادامه داد: بررسی‌های اولیه انجام شد البته یک سری مواردی در طرح وجود دارد که نیاز به پختگی بیشتری دارد به عنوان مثال مجتمع‌هایی که زیر نظر فرمانداری قرار است تشکیل شود نیاز به بررسی بیشتری دارد یعنی در حوزه‌ای که یک سری از وظایف با برخی از نهادها هم‌پوشانی دارد، باید بررسی بیشتری شود.

فعالیت ارگان های زیربط باید ساماندهی شوند

وی با تاکید بر اینکه به دنبال ساماندهی بیشتر هستیم، تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری‌ها، سازمان بهزیستی، وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی، سازمان‌های حمایتی و کمیته امداد متولی هستند و باید نوع حرکت و فعالیت آنها ساماندهی و جهت‌دهی شود تا اقدام خوبی صورت گیرد از طرف دیگر این اقدام، هدفمند باشد نه اینکه همه منتظر باشند تا دیگران کاری را انجام دهند و عملا هیچ کاری انجام نشود.

 سخنگوی کمیسیون مشترک برای بررسی نهایی طرح حفظ کرامت آسیب‌دیدگان اجتماعی خاطرنشان کرد: این کمیته می‌تواند این ساماندهی و جهت‌دهی را ایجاد کند تا مسیری طی شود تا بتوانیم کرامت این عزیزان را حفظ کرده و به جایگاهی که لازم است، هدایت شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet