هدر موبایل
1398/05/07 17:11:40
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شاعری :

واردات برنج در فصل برداشت خلاف شعار سال است

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس از نامه نمایندگان استانی شمالی برای عدم واردات برنج خبر داد.
واردات برنج در فصل برداشت خلاف شعار سال است عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس از نامه نمایندگان استانی شمالی برای عدم واردات برنج خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712103912286832.jpg واردات,برنج,در,فصل,برداشت,خلاف,شعار,سال,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی محمد شاعری با بیان اینکه وکلای ملت در چند روز گذشته تذکرات جدی به وزارت جهاد برای عدم واردات برنج در فصل برداشت این محصول داده‌اند، گفت: نامه‌ای نیز در همین راستا  از سوی نمایندگان شمال کشور تدوین شده و در روزهای آینده به وزارت جهاد کشاورزی ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون وزارت جهاد پاسخی به تذکرات نمایندگان درباره عدم واردات برنج نداده است، ادامه داد: طی 3 سال گذشته با پیگیری‌های که نمایندگان داشتند در فصل برداشت برنج (از مرداد تا آبان ماه)، واردات این محصول ممنوع می‌شد، اما در سال جاری این اتفاق رخ نداده و شاهد واردات بی‌رویه این محصول هستیم.

نماینده بهشهر در مجلس با تاکید براینکه واردات برنج در فصل برداشت خلاف شعار سال است، اضافه کرد: مقام معظم رهبری سال 98 را سال رونق تولید نامیده‌اند، اما وزارت جهاد با عدم ممنوعیت واردات محصول استراتژیکی مانند برنج، برخلاف این سیاست گام برمی‌دارد.

به گزارش تسنیم عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه سالیانه 2 میلیون و 200 هزار تن برنج در کشور تولید می‌شود، تصریح کرد: حدود 800 هزار تن نیاز کشور به واردات برنج است که می‌توان در فصل غیر از برداشت آن را وارد کرد که تنظیم بازار این محصول نیز برهم نخورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet