ایام محرم 1398
1398/05/07 16:10:21
سرویس فرهنگی

بازدید ذوالقدر و اولادقباد از نمایشگاه کارآفرینان در پارک لاله

دو تن از نمایندگان تهران در مجلس، شب گذشته از نمایشگاه دستاوردهای مهارتی استان تهران در پارک لاله بازدید کردند.
بازدید ذوالقدر و اولادقباد از نمایشگاه کارآفرینان در پارک لاله دو تن از نمایندگان تهران در مجلس، شب گذشته از نمایشگاه دستاوردهای مهارتی استان تهران در پارک لاله بازدید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907103592369100.jpg بازدید,ذوالقدر,و,اولادقباد,از,نمایشگاه,کارآفرینان,در,پارک,لاله Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر و فریده اولادقباد نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای مهارتی استان تهران که در پارک لاله برگزار شد، بازدید کردند.

در این نمایشگاه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف اعم از منبت و معرق کاری، حکاکی، فرش‌های حجمی، تولید گیاهان دارویی، آموزش صنایع غذایی، تعمیرات تلفن همراه، آموزش ساخت آسانسور و برق ساختمان، تعمیرات ساعت، گل‌سازی و عروسک‌سازی و گل آرایی اقدام به برپایی غرفه در پارک لاله، زیر نظر اداره کل فنی و حرفه‌ای استان تهران کرده بودند.

این نمایشگاه که همزمان با هفته کارآفرینی برگزار شد به جهت آشنایی بازدیدکنندگان با آموزش‌های مهارتی مختلف و نقش این آموزش‌ها در توانمند سازی افراد در راستای ورود به بازار کار و ایجاد اشتغال مولد و پایدار بود.

سیده فاطمه ذوالقدر از نمایشگاه کارآفرینان

 

با توجه به نیاز جوانان به اشتغال و تاکید بر توسعه تولیدات داخلی و توسعه فعالیت زنان در کارآفرینی، حمایت از کارآفرینان و توسعه مهارت آموزی رکن اساسی در ارتقای توان نیروی انسانی بوده و همچنین موثر در تولید ملی است.

در این بازدید، ذوالقدر و اولادقباد از میزان رضایت و دغدغه‌های کارآفرینان در زمینه‌های کاری سوال کردند که ضمن رضایت کلی از برگزاری این نمایشگاه‌ها و معرفی دستاوردها، حمایت از این اشتغال‌زایی از سوی دولت، خواست و مورد مطالبه کارآفرینان بود.

برخی صنعتگران و هنرمندان در این عرصه دغدغه بیمه و امنیت شغلی را مطرح کردند که از مسائل بسیار مهم جهت امنیت خاطر برای بهبود کیفیت کارشان است.

همچنین طی نشستی که نمایندگان در محل نمایشگاه با مسئولین برگزاری نمایشگاه داشتند، توسعه ظرفیت برای اشتغال زایی و نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی و ضرورت شروع آموزش مهارت ها از دوره های قبل از متوسطه در مدارس و آموزشگاه ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در پایان نمایندگان و مسئولین برگزاری نمایشگاه، با اعطای لوح تقدیر از کارآفرینان قدردانی کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet