هدر موبایل
1398/05/07 17:45:58
سرویس صحن
شاعری در نطق میان‌دستور:

واردات برنج به مدت حداقل ۴ ماه متوقف شود

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس خواستار آن شد که با هدف حمایت از تولید داخل، واردات برنج به مدت حداقل ۴ ماه یعنی از مرداد تا پایان آبان ماه سال ۱۳۹۸ متوقف شود.
واردات برنج به مدت حداقل ۴ ماه متوقف شود نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس خواستار آن شد که با هدف حمایت از تولید داخل، واردات برنج به مدت حداقل ۴ ماه یعنی از مرداد تا پایان آبان ماه سال ۱۳۹۸ متوقف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901100468405777.jpg واردات,برنج,به,مدت,حداقل,۴,ماه,متوقف,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،علی محمد شاعری  در نشست علنی صبح امروز (دو‌شنبه، 7 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود گفت: رئیس جمهور آمریکا در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ با اشتباه محاسباتی وبا هدف فشار بر مردم ایران به صورت یکجانبه از توافقنامه برجام خارج شد و پس از آن تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرد اما ملت قهرمان ایران اسلامی با اعتقاد به راهبرد مقاومت تحت مدیریت رهبر معظم انقلاب تسلیم زیاده خواهی های استکبار جهانی نشدند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پاسخ حکیمانه و شجاعانه رهبر معظم انقلاب در رد درخواست مذاکره ترامپ، ساقط نمودن پهباد پیشرفته آمریکایی و توقیف کشتی متخلف انگلیسی از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعلام زمان بندی جهت کاهش تعهدات برجامی از سوی دولت جمهوری اسلامی و تثبیت نسبی قیمت ارز و کالا در بازار، همگی بیانگر آن است که جمهوری اسلامی ایران با اقتدار از تحریم ها تهدیدها و جنگ روانی عبور کرده است.

نیازمند تقویت انسجام ملی و افزایش اعتماد مردم هستیم

وی افزود: جهت تداوم و استمرار مقاومت هم اینک نیازمند تقویت انسجام ملی، افزایش اعتماد مردم، بهبود خدمت رسانی در جامعه، مبارزه با فقر و فساد و بی عدالتی، رفع موانع کسب و کار، توسعه صادرات غیرنفتی، کنترل واردات غیرضروری، اصلاح سیستم ناکارآمد بانکی، حمایت جدی از شرکت‌های دانش‌بنیان و مبارزه با تورم و گرانی هستیم.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس در ادامه در تذکر به رئیس جمهور تصریح کرد: آقای دکتر روحانی! دستور دهید نسبت به ارائه لایحه منطقه آزاد مازندران با محوریت منطقه ویژه امیرآباد بهشهر اقدام فوری به عمل آید؛ همچنین دستور دهید در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین اقدام لازم به عمل آید.

وی ادامه داد: گرانی و تورم کمر مردم را شکسته است با توجه به کاهش قیمت ارز به مردم بگوید بالاخره چه زمانی قیمت کالاها پایین می آید.

واردات غیرضروری را کنترل کنید

شاعری افزود: آقای رئیس جمهور! برای رفع مشکل بیکاری جوانان تصمیم جدی بگیرید؛ از تولید داخل حمایت کنید؛ صادرات را تشویق کنید؛ واردات غیرضروری را کنترل نمایید و سود تسهیلات بانکی را کاهش دهید.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: جهت حمایت از تولید داخل، واردات برنج را به مدت حداقل ۴ ماه متوقف کنید یعنی از مرداد تا پایان آبان ماه سال ۱۳۹۸ ؛ ضمن آنکه قیمت گندم را حداقل ۳۰۰ تومان در هر کیلو افزایش دهید زیرا فروش گندم در مقایسه با سال گذشته ۱۲ درصد کاهش یافته است و اگر قیمت گندم را افزایش ندهید، امسال حداقل سال ۲ تا ۳ میلیون تن باید گندم وارد کنید.

وی ادامه داد: نسبت به تامین کود، سم و بذر مورد نیاز کشاورزان اقدام جدی به عمل آورید و توضیح دهید چرا کمک های بلاعوض را به کشاورزان سیل زده چرا پرداخت نمی کنید زیرا مردم گله‌مند هستند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: چرا اجازه بهره برداری از درختان شکسته، افتاده و ریشه کن شده را به بهره برداران نمی‌دهید در حالی که کارگران نکاچوب، چوب کاغذ و سایر طرح‌های جنگل‌داری در آستانه بیکار شدن هستند.

نسبت به ساخت مسکن ارزان قیمت اقدام لازم به عمل آید

وی همچنین به حجتی گفت: آفت مگس مدیترانه ای در شمال کشور طغیان کرده است؛ وزیر محترم جهاد دستور ویژه جهت کنترل آن صادر کند.

وی از وزیر راه و شهرسازی خواست هر چه سریعتر نسبت به بازسازی جاده های روستایی و بین شهری خسارت دیده از سیل در شهرستان‌های نکا، بهشهر و گلوگاه اقدام کند زیرا بیش از ۴ ماه از سیل گذشته اما هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی همچنین از وزیر راه و شهرسازی خواست نسبت به ساخت مسکن ارزان قیمت و ساماندهی اجاره مسکن، برنامه‌ریزی و اقدام لازم به عمل آورد.

وی از وزیر نیرو خواست نسبت به تکمیل شبکه آبیاری سدی در شهرستان نکا، بهشهر و گلوگاه اقدام لازم را به عمل آورند و نسبت به شروع عملیات احداث فاز دوم نیروگاه شهید سلیمی نکا دستور فوری صادر کند.

اجرای رتبه بندی معلمان، پرداخت پایان خدمت بازنشستگان نیروی های فرهنگی و استخدام نیروهای حق التدریس طبق قانون، بخشودگی سود و جرایم تسهیلات بانکی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان، دستور توقف مصرف سوخت مازوت در نیروگاه شهید سلیمی نکا از دیگر مسائلی بود که شاعری در نطق خود به آن اشاره کرد و از وزرای مربوطه خواستار رسیدگی شد.

شاعری همچنین به رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: شبه جزیره میانکاله با مساحت ۶۷ هزار هکتار، یک سیستم اطفاء حریق پیشرفته ندارد در حالی که در سال جاری تاکنون ۵۰۰ هکتار از این ذخایر استراتژیک و بهکر دستخوش آتش سوزی شده ولی متاسفانه توجهی به این موضوع نشده است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس از حمایت وزیر اطلاعات در خصوص مجوز آزادسازی مجموعه تاریخی فرهنگی صفی آباد بهشهر تشکر کرد و خواست دستور لازم جهت شروع عملیات احداث جاده به کاخ صفی آباد صادر شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet