هدر موبایل
1398/05/08 14:17:06
سرویس فراکسیون ها
نقوی حسینی تشریح کرد؛

جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی با معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات

در جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی با معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات مباحثی در خصوص آخرین اقدامات سرویس های جاسوسی و اقدامات متقابل وزارت اطلاعات، ضرورت هماهنگی بیشتر بین همه دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی داخلی مطرح شد.
جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی با معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی با معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات مباحثی در خصوص آخرین اقدامات سرویس های جاسوسی و اقدامات متقابل وزارت اطلاعات، ضرورت هماهنگی بیشتر بین همه دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی داخلی مطرح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105902514967.jpg جلسه,فراکسیون,نمایندگان,ولایی,با,معاون,ضد,جاسوسی,وزارت,اطلاعات Icana

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست روز یکشنبه ششم مرداد ماه سال 98 فراکسیون با حضور معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات، گفت: در ابتدای این جلسه نمایندگان از زحمات شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان و همه نیروهای امنیتی که شبانه روز برای امنیت کشور تلاش می کنند تقدیر و تشکر کردند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان در این نشست برضرورت توجه و دقت بیشتر بر حوزه نفوذ و جاسوسی که دشمنان و معاندین به آن دل بسته اند تاکید داشتند، تصریح کرد: همچنین مباحثی در خصوص آخرین اقدامات سرویس های جاسوسی و اقدامات متقابل وزارت اطلاعات، ضرورت هماهنگی بیشتر بین همه دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی داخلی، آخرین اقدامات دشمنان و معاندین در حوزه نفوذ نرم و عملیات های آنها در حوزه سایبری و اقدامات و برنامه ها در حوزه کارهای فرهنگی و نرم افزای مطرح شد.

در ادامه این جلسه معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات، گفت: در شرایط فعلی بیشترین حجم اقدامات و عملیات های ضدامنیتی و در یک جبهه متحد اطلاعاتی علیه کشور ما برنامه ریزی می شود. دستگاه های اطلاعاتی معاندین در منطقه و خارج از منطقه هماهنگ با هم در مقابله با نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی، جلوگیری از پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در عرصه های علمی و تکنولوژیک و با محوریت موشکی ایران و خلاصه تضعیف جمهوری اسلامی اقدام می کنند. ما امروز به طور بی سابقه ای از اقدامات سرویس های اطلاعاتی دشمنان روبرو هستیم.

وی افزود: اقدامات خرابکارانه، اقدامات تخریبی در بخش سخت افزاری و نرم افزاری و نفوذ نرم از جمله محورهای فعالیت های دستگاه های امنیتی معاندین است، تلاش دشمن به ویژه آمریکایی ها برای نفوذ و اخلال در حوزه موشکی و هسته ای جمهوری اسلامی ایران بوده ولی دستگاه های امنیتی کشور کاملا مسلط و با شناخت کامل و اشراف کامل بر عملیات ها و فعالیت های این سرویس های اطلاعاتی از جمله سازمان سیا و موساد این برنامه و اقدامات را خنثی و عوامل مربوط به آن را منهدم و مهار می کند.

معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات، ادامه داد: شبکه جدید شناسایی شده از سازمان سیا که براساس جدیدترین و پیچیده ترین روش های اطلاعاتی طراحی شده بود، در نظر داشت در بسیاری از بخش های زیرساختی کشور اخلال ایجاد کند و به موازات تحریم ها و فشارهای اقتصادی، شرایطی شبیه ونزوئلا را در ایرن پیاده کنند که الحمدالله با اشراف و اقتدار اطلاعاتی متلاشی گردید.

وی گفت: ضربه به این شبکه به موازات مدیریت ضدجاسوسی جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین الملل و شناسایی 219 نفر از جاسوسان و منابع اطلاعاتی آمریکا در دوره قبل در سطح جهان با مشارکت تعدادی از سرویس های ضدجاسوسی سایر کشورها، آمریکا را با یک افتضاح اطلاعاتی مواجه ساخته است.

معاون وزیر اطلاعات، ادامه داد: اشراف و تسلط دستگاه های امنیتی بر اقدامات سخت و نرم دشمن به قدری است که راه را بر هرگونه فعالیت، توطئه، اقدام، طراحی و برنامه ریزی سرویس های آنها بسته شده است.

وی گفت: کلیه شبکه ها و عوامل آنها را تحت نظر داریم، یکی از بخش هایی که دشمن روی آن خیلی کار کرد، بخش اقتصادی بود. سرویس های اطلاعاتی معاندین تلاش های گسترده ای با هدف نفوذ در شبکه های مالی، بانکی، پولی و اقتصادی به ویژه در پروژه های مهم عمرانی و اقتصادی را با هدف بحران سازی شروع کرده، اما به لطف خدا و زحمات برادران شما در حوزه ضدجاسوسی آنها را شناسایی و منهدم کرده و عوامل آن را دستگیر نموده است.

معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات، ادامه داد: یکی دیگر از بخش های عمده فعالیت های نفوذ و جاسوسی دشمن، کارهای مطالعاتی و اقدامات عملیاتی بر روی مسائل اجتماعی، آسیب های اجتماعی، نفوذ در شبکه های صنفی و قشری کشور ما است.آمریکایی ها روی این بخش سرمایه گذاری زیادی کرده و پروژه های زیادی را تعریف کردند.

وی افزود: موسسات زیادی در این زمینه در آمریکا فعال هستند که پروژه های تعریف شده را در داخل کشور ما با تخصیص بودجه های کلان اجرا می کنند. تغییر دستگاه محاسباتی مسئولین، تغییر نگرش اقشار و مردم، حجاب و عفاف، حمایت از دوجنسیتی ها، ترویج همجنس بازان، حقوق حیوانات، ترویج نگهداری سگ در خانواده ها ، ازهم پاشیدن کانون خانواده ها، آزادی دین و ترویج بهائیت، انجمن های هنری، تولید مستندات تاریخی و ترویج فرهنگ پهلوی از جمله پروژه هایی است که در این زمینه طراحی و بر روی آن سرمایه گذاری کرده اند.

معاون وزیر اطلاعات، ادامه داد: انگلیسی ها نیز پروژه های مشابه را دارند و برخی کشورهای اروپایی نیز در این زمینه همکاری دارند. دشمن آسیب های اجتماعی را شناسایی و بر روی آنها برنامه ریزی کرده است و سعی دارد در فضای معضلات اقتصادی در کشور بسیاری از اهداف خود را پیاده نمایند.

وی گفت: بعد از حوادث سال 96 دشمنان امیدواری بیشتری پیدا کرده و سرمایه گذاری بیشتری صورت گرفت. آمریکا از برجام خارج شد، تحریم ها شدت گرفت، فشارها بر مردم ایران بیشتر شد، ولی با اشراف و مدیریت منسجم اطلاعاتی در کشور به هیچ یک از اهداف خود نرسید. قدرت جمهوری اسلامی ایران امروز آمریکایی ها، صهیونیست ها و دشمنان را به انفال کشانده و به همین جهت دشمن روی عناصر اقتدار جمهوری اسلامی ایران سرمایه گذاری و این عناصر و ارکان اقتدار را مورد هجوم قرار داده است.

معاون وزیر اطلاعات، ادامه داد: جهت گیری مقاومت در مقابل فشارها و تحریم ها و توطئه های آمریکا و هم پیمانان آنها و ایجاد همبستگی و وحدت بیشتر بین ملت ایران عامل اصلی موفقیت ایران و به انفال کشیده شدن دشمنان و شکست آنها بوده است. شناخت از اهداف و اقدامات سرویس های اطلاعاتی در این عرصه، اطلاع رسانی سریع به مسئولان و اتخاذ تدابیر مناسب در شرایط خاص و بحرانی، باعث به هدر رفتن و شکست توطئه های دشمنان و سربلندی و عزت جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی گفت: امسال سال انتخابات است، قطعا دشمنان و معاندین در این زمینه برنامه ریزی دارند و تلاش می کنند محورهای مورد نظر خود را دنبال نمایند.کمپین های مختلف را تشکیل می دهند و فضای مجازی، حوزه اصلی فعالیت آنها است. شبکه های تلویزیونی و رادیویی خود را در این راستا فعال می کنند، بنابر این تلاش دارند تا مردم را در جهت اهداف خود سازماندهی و هدایت کنند.

معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در پایان، خاطرنشان کرد: از اکنون دارند برای حفظ شبکه مجازی و اینترنت در دوران انتخابات، فیلترشکن هایی را طراحی می کنند. ما قطعا در حوزه نفوذ و جاسوسی با همه توطئه ها و برنامه های آنها برخورد می کنیم و موفق هم هستیم، ولی در حوزه های فرهنگی و نرم نیازمند هماهنگی، کار بیشتر، برنامه ریزی های دقیق، برنامه ریزی های چندجانبه هستیم، چون جنس این کارها صرفاً امنیتی و اطلاعاتی نیست، و لازم است کلیه دستگاه های ذی ربط با شناخت و درک دقیقتر از موضوع، به صورت منسجم، هم افزا و هماهنگ عمل نماید./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet