خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1398/05/09 16:04:00
سرویس اقتصادی
خضری مطرح کرد:

احیاء کارت سوخت راهکاری برای کنترل قاچاق

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است که طبق برآوردهایی که صورت گرفته، احیاء کارت سوخت تا میزان ۸۰ تا ۸۵ درصد از قاچاق سوخت جلوگیری می‌کند.
احیاء کارت سوخت راهکاری برای کنترل قاچاق یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است که طبق برآوردهایی که صورت گرفته، احیاء کارت سوخت تا میزان 80 تا 85 درصد از قاچاق سوخت جلوگیری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201705107811474607.jpg احیاء,کارت,سوخت,راهکاری,برای,کنترل,قاچاق Icana

رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برنامه دولت برای احیاء کارت سوخت از 20 مرداد امسال، گفت: تصمیم دولت برای احیاء کارت سوخت، به جا و پسندیده است که این کار تأثیر به‌سزایی در جلوگیری از قاچاق سوخت و کنترل مصرف می‌شود.

وی همچنین ضمن درخواست از دولت برای جدیت در اجرای طرح احیاء کارت سوخت، اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته نیز شاهد اجرای طرح الزامی شدن کارت سوخت از سوی دولت‌های قبلی نیز بودیم، اما با وجود هزینه‌های سنگینی که این طرح در پی داشت، اما به درستی اجرا نشد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس با بیان اینکه احیاء کارت سوخت تأثیر مستقیمی و قابل ملاحظه‌ای در جلوگیری از قاچاق سوخت، به‌خصوص در شهرهای مرزی نظیر پیرانشهر می‌شود، تصریح کرد: طبق برآوردهایی که صورت گرفته، احیاء کارت سوخت تا میزان 80 تا 85 درصد از قاچاق سوخت جلوگیری می‌کند.

خضری ادامه داد: همه دستگاه‌ها، از جمله نیروی انتظامی و نیز ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز باید دولت را برای اجرای طرح احیاء کارت سوخت همراهی کنند، زیرا بدون کمک همه دستگاه‌ها نمی‌توان به اجرای موفق آن امیدوار بود.

وی با تأکید بر اینکه مهار مصرف بنزین و انواع سوخت نیز یکی دیگر از اهداف احیاء کارت سوخت است، گفت: در همه جای دنیا مصرف حامل‌های انرژی را کنترل می‌کنند که روش مصرف سوخت نیز در کشور ما هم باید اصلاح شود.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: از اقدام دولت برای احیاء کارت سوخت حمایت می‌کنیم و معتقدم که این اقدام اولین قدم برای اصلاح روش مصرف سوخت در کشور است که باید تداوم یابد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet