هدر موبایل
1398/05/08 12:29:49
سرویس صحن
بهرام‌نیا در تذکر شفاهی خطاب به سیف، رئیس سابق بانک مرکزی:

میزان دقیق ارز مداخله‌ای در سال‌های 95 و 96 چقدر بوده است؟

نماینده مردم نهاوند در مجلس از سیف، رئیس سابق بانک مرکزی خواستار شفاف سازی در مورد میزان دقیق ارز مداخله‌ای در سال‌های ۹۵ و ۹۶ شد.
میزان دقیق ارز مداخله‌ای در سال‌های 95 و 96 چقدر بوده است؟ نماینده مردم نهاوند در مجلس از سیف، رئیس سابق بانک مرکزی خواستار شفاف سازی در مورد میزان دقیق ارز مداخله‌ای در سال‌های 95 و 96 شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808108589325818.jpg میزان,دقیق,ارز,مداخله‌ای,در,سال‌های,95,و,96,چقدر,بوده,است؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن بهرام نیا در نشست علنی امروز( سه‌شنبه، 8 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: در راستای شفاف سازی و پاسخ به مطالبات افکار عمومی سوالی را از بانک مرکزی دارم که امیدوارم در اسرع وقت به آن پاسخ دهید؛ بانک مرکزی در سال‌های 95 و 96 با مدیریت آقای سیف مبلغ 27 میلیارد دلار ارز به صورت مداخله‌ای به منظور تثبیت نرخ ارز به بازار عرضه کرد که هدف از آن تثبیت و جلوگیری از افزایش افسارگسیخته نرخ ارز بود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورتی که در همان سال شاهد افزایش 3 برابری نرخ ارز در کشور بودیم، بنابراین می‌طلبد مسئولان بانک مرکزی به صورت شفاف بگویند میزان دقیق ارز مداخله‌ای در سال‌های فوق در بازار چقدر بوده، این ارزها به چه کسانی و کدام بانک‌ها و صرافی ها و با چه قیمتی تخصیص داده شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: مگر هدف از توزیع ارز، تثبیت قیمت‌ها نبود پس چرا با افزایش 3 برابری نرخ ارز در آن زمان روبه‌رو شدیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet