هدر موبایل
1398/05/05 15:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خادمی خطاب داعیه داران دشمن ستیزی؛

چرا فرزندانتان در غرب هستند درحالیکه جوانان ما نان برای خوردن ندارند

نماینده مردم ایذه در مجلس شورای اسلامی گفت: از مسئولان ارشد نظام می‌پرسم چرا فرزندانتان در آمریکا و انگلیس هستند، اما جوان‌های ما نان برای خوردن ندارند. اگر مسئولان ارشد ما می‌خواهند با آمریکا و انگلیس بجنگند، چرا فرزندانشان در آمریکا وانگلیس هستند.
چرا فرزندانتان در غرب هستند درحالیکه جوانان ما نان برای خوردن ندارند نماینده مردم ایذه در مجلس شورای اسلامی گفت: از مسئولان ارشد نظام می‌پرسم چرا فرزندانتان در آمریکا و انگلیس هستند، اما جوان‌های ما نان برای خوردن ندارند. اگر مسئولان ارشد ما می‌خواهند با آمریکا و انگلیس بجنگند، چرا فرزندانشان در آمریکا وانگلیس هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104839475398.jpg چرا,فرزندانتان,در,غرب,هستند,درحالیکه,جوانان,ما,نان,برای,خوردن,ندارند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هدایت الله خادمی گفت: زمانی که وقت نطق هفت دقیقه را دارم، هم درباره کشورم صحبت می‌کنم و هم درباره فقر و کارهایی که باید دولتمردان می‌کردند و انجام ندادند. همچنین از مسئولان ارشد نظام می‌پرسم چرا فرزندانتان در آمریکا و انگلیس هستند، اما جوان‌های ما نان برای خوردن ندارند. بالاخره اینها مباحثی که طرح می‌کنیم و می‌گوییم اگر مسئولان ارشد ما می‌خواهند با آمریکا و انگلیس بجنگند، چگونه است که فرزندانشان در آمریکا و انگلیس هستند! لذا این مسائل تناقضاتی است که می‌توان درباره آن صحبت کرد و حتما هم اثر دارد. 

نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی افزود: حال به مساله به طور اساسی نگاه کنیم، ما در مجلس چه نطق بکنیم یا نکنیم و وقتمان را چگونه بگذرانیم؟ اگر نمایندگانی شایسته و کاردان باشیم، سلامت مالی داشته باشیم و چیزی را برای خودمان نخواهیم و به جز منافع مردم کشورمان با هیچ چیز قانع نشویم، آن موقع هر کاری بکنیم به نفع کشور است. اما متاسفانه این اتفاق در کشور نمی‌افتد که دلایل مختلفی دارد. بنابراین اصل موضوع را باید درست کنیم و باید به شکلی پیش برویم که مردم سراغ شایسته‌ها بروند.

وی ادامه داد: اگر نمایندگان منافع ملی را در صدر توجه قرار دهند و بر اساس آن پیش بروند، کارها به بهترین نحو انجام خواهد شد. برای مثال گاهی صحبت از تغییراتی در قانون اساسی است، بعد می‌گویند انگلیس قانون اساسی ندارد، بله، انگلیس قانون اساسی ندارد و چنین کشوری است. منظورم این است که وضع و ثبت قوانین در صورتی که به آنها عمل نشود، فایده ای ندارد. درست است که انگلیس قانون اساسی ندارد، اما در هر موضوعی روابط را به شکلی برقرار می‌کند که بهترین نتیجه را بگیرد و بدون قانون اساسی نیز کشوری پیشرفته است، اما ما ازدحام قوانین داریم و وضع‌مان این است.

خادمی گفت: آنقدر قانون ایجاد کردیم که مانند انباری است که انگار وقتی داخل آن انبار شویم، گم می‌شویم. به عبارتی چیزی از این همه قانونگذاری در نمی‌آید. بنابراین توصیه‌ام این است به خودم و مردم این است که نخست شایسته‌ها را به مجلس بفرستیم و برای اینکه شایسته‌ها را به مجلس بفرستیم، باید قدری مطالعه کنیم. اما مردمی هستیم که باید کتاب بخوانیم، نمی‌شود من خادمی که سالی یک صفحه کتاب نمی‌خوانم تصمیماتی که می‌گیرم، تصمیم‌های درستی باشد.  

وی افزود: وقتی من سالی یک صفحه کتاب نمی‌خوانم، معلوم است آن اروپایی که سالی چند کتاب می‌خواند، حتی اگر منابع مالی نداشته باشد، کشور را توسعه می‌دهد. لذا فقط با داشتن منابع مالی نیست که یک کشور را به سمت توسعه سوق می‌دهد، بلکه داشتن منابع انسانی شایسته است که می‌تواند موجب توسعه آن کشور شود. از سوی دیگر مردم هنوز وظایف نماینده مجلس و شورای شهر را به درستی نمی شناسند و هنوز وقتی آسفالت شهر مشکل دارد، نماینده مجلس را مسئول می‌دانند نه عضو شورای شهر را. یکی از گرفتاری‌هایی که داریم اطلاع دقیق نداشتن از وظایف نماینده مجلس و شورای شهر است و به همین دلیل از من نماینده می‌پرسند، برای شهر چه کار کردید، آسفالت شهر را ببینید! زباله‌ها را ببینید که چه شکلی به شهر داده است!

نماینده ایذه و باغملک در مجلس تصریح کرد: دهخدا در تعریف از نماینده می‌گوید یعنی آنچه که می‌نمایاند، لذا وقتی ما از طرف مردم به عنوان نماینده انتخاب می‌شویم، از مردم هستیم و مردم نمی‌توانند بگویند که بهتر از ما هستند، اگر بهتر از ما بودند، پس بهتر انتخاب می‌کردند. بنابراین انتظار داریم که مردم افراد شایسته را برای نمایندگی انتخاب کنند تا بتوانند کاری برای کشور انجام دهند و با چیز کمی قانع نشوند، جز منافع خودشان و کشورشان./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet