هدر موبایل
1398/05/12 08:23:20
سرویس اجتماعی
عبدالهی در تشریح عملکرد فراکسیون "اصلاح نظام اداری":

اصلاح نظام اداری ضروری است/ استخدام‌ها معمولا رابطه‌ای است

رئیس فراکسیون اصلاح نظام اداری مجلس گفت: بخشی از مشکلات اقتصادی به کارایی نظام اداری برمی‌گردد به همین دلیل اصلاح نظام اداری ضروری است.
اصلاح نظام اداری ضروری است/ استخدام‌ها معمولا رابطه‌ای است رئیس فراکسیون اصلاح نظام اداری مجلس گفت: بخشی از مشکلات اقتصادی به کارایی نظام اداری برمی‌گردد به همین دلیل اصلاح نظام اداری ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101695563811.jpg اصلاح,نظام,اداری,ضروری,است/,استخدام‌ها,معمولا,رابطه‌ای,است Icana

بیت اله عبداللهی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت در تشریح عملکرد فراکسیون اصلاح نظام اداری گفت: این فراکسیون به تازگی کار خود را آغاز کرده و قرار است تا جلسه‌ای با رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور "‌معاون رئیس جمهور" داشته باشیم و اطلاعاتی درباره نظام اداری کشور جمع آوری کردیم و به دنبال این هستیم تا این فراکسیون بتواند در کوچک‌سازی دولت، بالا بردن کارایی نظام اداری کشور و رسیدگی به نارضایتی که مردم از نظام اداری دارند، تلاش کند.

 بخشی از مشکلات اقتصادی به نظام اداری برمی‌گردد بنابراین نظام اداری باید چابک‌تر و فعال‌تر باشد

اصلاح نظام فرایند اداری در دستور کار است

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ادارات هزینه‌ها بیشتر اما نتیجه کمتر است و باید هزینه‌های نظام اداری را کاهش داد تا کارها سرعت داشته باشد، افزود: اصلاح فرایند مسائل اداری از دیگر کارهایی است که در دستور کار قرار دادیم و اولین جلسه با هیات رئیسه فراکسیون تشکیل شده و دنبال این هستیم تا جلسات بعدی را هماهنگ کنیم تا منجر به این شود تا در این وقت باقیمانده از دوره دهم مجلس طرح‌هایی برای کمک به نظام اداری داشته باشیم.

نظام اداری باید چابک‌تر و فعال‌تر باشد

رئیس فراکسیون اصلاح نظام اداری با بیان اینکه بخشی از مشکلات اقتصادی به نظام دیوانی و اداری برمی‌گردد، تصریح کرد: چنانچه نظام اداری اصلاح شود، طبیعتا بخشی از مشکلات اقتصادی نیز برطرف می‌شود به عنوان مثال اگر کسی بخواهد مجوز ساخت بگیرد باید 2 سال دوندگی کند و یا در بسیاری از کارهای اقتصادی مشکل داریم که بخشی از همه این مشکلات به همین نظام اداری برمی‌گردد.

استخدام‌ها باید بر اساس شایسته سالاری باشد

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نظام اداری باید چابک‌تر و فعال‌تر باشد و افرادی که در آنجا مشغول به کار می‌شوند باید شایستگی لازم را داشته باشند چراکه استخدام‌ها نیز معمولا رابطه‌ای است و این اصلا درست نیست و موجب بی اعتمادی  مردم می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: چنانچه استخدام‌ها بر اساس شایسته سالاری باشد مردم نیز به مسئولان اعتماد می‌کنند و هدف فراکسیون اصلاح نظام اداری این است که به بحث چگونگی انتصاب مدیران نیز وارد شود ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet