خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/07/20 11:12:00
سرویس صحن

مخالفت مجلس با پیشنهاد حذف ماده یک لایحه هدفمند‌کردن یارانه‌ها

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد حذف ماده یک لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، روز دوشنبه در آغاز بررسی جزییات لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها، "علیرضا محجوب" پیشنهاد حذف ماده اول لایحه را مطرح کرد که با مخالفت نمایندگان مواجه شد.

 ماده یک لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها به اصلاح قیمت حامل‌های انرژی شامل بنزین، نفت‌گاز، نفت کوره، نفت سفید، گاز مایع و سایر مشتقات نفت و همچنین اصلاح قیمت برق اختصاص دارد.

نماینده مردم تهران در توضیح پیشنهاد حذف خود گفت: وقتی در این لایحه مقرر شده که قیمت فروش نفت خام به پالایشگاه‌های داخلی براساس قیمت تحویل روی کشتی خلیج فارس (خوب)‌تعیین شود، آن روستایی که نفت سفید مصرف کند با آن شهروند در شمال تهران که برای گرم کردن آب استخر خود از نفت نیز استفاده می‌کند فرقی نخواهد داشت.

وی افزود: چگونه می‌توان بین یک کارخانه‌ای که نفت کوره مصرف می‌کند با کارخانه‌ای که گاز مصرف می‌کند یکسان صحبت کرد.

رییس فراکسیون کارگزان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی قیمت‌گذاری محصولات نفتی به یک شیوه باشد عدالت از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه با نگاه قیمت وارد موضوع اصلاح مصرف فرآورده‌های نفتی شده‌ایم، گفت: ما در این لایحه نخواسته‌ایم مصرف را مدیریت و بهینه‌سازی کنیم.

نماینده تهران خاطرنشان ساخت: عدالت توأم با بهینه‌سازی مصرف باید اساس کار در هدفمند‌سازی یارانه‌ها باشد.

نماینده مردم اسفراین در مخالفت با پیشنهاد حذف ماده یک لایحه هدفند کردن یارانه‌ها ضمن تاکید بر ضرورت اصلاح قیمت‌های حامل‌های انرژی در جهت هدفمند‌کردن یارانه‌ها، اظهار داشت: با حذف ماده یک، بحث هدفمند‌کردن یارانه‌ها منتفی می‌شود.

از بین نمایندگان مجلس تنها 27 نماینده به پیشنهاد محجوب رای موافق دادند و این پیشنهاد با 149 رای منفی و 9 رای ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در جلسه رد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet