شهادت امام حسن عسکری
1398/05/14 08:49:00
سرویس اقتصادی
اکبری:

خودکفایی در تولید تمامی محصولات کشاورزی عملی نیست

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: نمی‌توان انتظار داشت تا در زمینه تولید تمامی محصولات کشاورزی به خودکفایی دست پیدا کنیم زیرا اقلیم و میزان منابع آبی این اجازه را نمی‌دهد.
خودکفایی در تولید تمامی محصولات کشاورزی عملی نیست عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: نمی‌توان انتظار داشت تا در زمینه تولید تمامی محصولات کشاورزی به خودکفایی دست پیدا کنیم زیرا اقلیم و میزان منابع آبی این اجازه را نمی‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101522966236.jpg خودکفایی,در,تولید,تمامی,محصولات,کشاورزی,عملی,نیست Icana

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دست یافتن به خودکفایی در محصولات کشاورزی، گفت: نمی‌توان انتظار داشت تا در زمینه تولید تمامی محصولات کشاورزی به خودکفایی دست پیدا کنیم زیرا اقلیم و میزان منابع آبی این اجازه را نمی‌دهند.

کشور در تولید محصولات استراتژیک کشاورزی وضعیت مطلوبی دارد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی چندین بار در جلسات مجلس و کمیسیون کشاورزی برنامه‌های خود در زمینه تولید محصولات کشاورزی را ارائه کرده است، تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت کشور در زمینه تولید گندم، شکر، چغندر قند، نیشکر و دانه‌های روغنی مطلوب است و این روند هرساله رشد مناسبی دارد.

برداشت ذرت کشاورزی

امکان خودکفایی در تولید ذرت و سویا وجود ندارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در زمینه برخی محصولات مانند ذرت و سویا امکان تولید تمامی نیاز کشور وجود ندارد، ادامه داد: خودکفایی در تولید ذرت و سویا نیاز به منابع آبی بسیار زیادی دارد که ظرفیت منابع کشور این اجازه را نمی‌دهد اما می‌توان در زمینه افزایش بهره‌وری در واحد سطح فعالیت‌های بیشتری داشت و میزان تولید را افزایش داد.

دسترسی به خودکفایی در تولید تمامی محصولات کشاورزی عملی نیست اما می‌توان انتظار خود اتکایی داشت

اکبری با تاکید بر اینکه دسترسی به خودکفایی در تولید تمامی محصولات کشاورزی عملی نیست اما می‌توان انتظار خود اتکایی داشت، عنوان کرد: به صورت کلی نباید این انتظار وجود داشته باشد که ما می‌توانیم در تولید تمامی محصولات کشاورزی به خودکفایی برسیم زیرا منابع آبی و حتی خاکی کشور محدود هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet