هدر اصلی
1398/05/12 13:44:00
سرویس اجتماعی
خضری مطرح کرد:

مجلس به دنبال تبدیل وضعیت 350 هزار نیروی شهرداری‌ها به پیمانی پس از 20 سال بلاتکلیفی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با تلاش مجلس تبدیل وضعیت استخدام ۳۵۰ هزار نیروی غیررسمی شهرداری‌ها به پیمانی پس از ۲۰ سال بلاتکلیفی تعیین تکلیف می‌شود.
مجلس به دنبال تبدیل وضعیت 350 هزار نیروی شهرداری‌ها به پیمانی پس از 20 سال بلاتکلیفی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با تلاش مجلس تبدیل وضعیت استخدام 350 هزار نیروی غیررسمی شهرداری‌ها به پیمانی پس از 20 سال بلاتکلیفی تعیین تکلیف می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903104579189516.jpg مجلس,به,دنبال,تبدیل,وضعیت,350,هزار,نیروی,شهرداری‌ها,به,پیمانی,پس,از,20,سال,بلاتکلیفی Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اصلاح قانون اداری و استخدامی کارکنان شهرداری‌های سراسر کشور، گفت: کلیات لایحه استخدام شهرداری‌ها در کمیسیون اجتماعی تصویب و برای رای گیری نهایی به صحن علنی مجلس ارائه شد که با اجرای آن ساماندهی کارکنان غیررسمی شهرداری‌های سراسر کشور فراهم می‌شود البته تهران مستثنی شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه وضعیت استخدامی 350 هزار نیروی شهرداری با اجرای لایحه استخدام شهرداری‌ها تعیین تکلیف می شود، افزود: کارکنان شهرداری‌ها در 5 گروه کارمندان رسمی و پیمانی، قراردادی انجام کار معین ( مشخص ) کارگران دائم و کارکنان دارای قرارداد موقت مشاغل کارگری ساماندهی می‌شوند.

وضعیت استخدامی برخی از کارکنان  حدود 18 تا 20 سال بلاتکلیف مانده است

وی ادامه داد: وضعیت استخدامی برخی از این کارکنان حدود 18 تا 20 سال است بلاتکلیف مانده و هنوز قراردادی هستند و تبدیل وضعیت به قرارداد پیمانی نشده‌اند و بیش از 20 سال است شهرداری‌ها از این مشکل رنج می‌برند که این کارکنان با اجرای لایحه تبدیل به قرارداد پیمانی می‌شود؛ خوشبختانه لایحه بار مالی ندارد زیرا دولت حمایت لازم را خواهد داشت و مجلس نیز پای کار است از سویی بیش از 80 تا 90 درصد درآمد شهرداری‌ها مربوط به خودشان بوده  و کمتر از اعتبارات دولتی استفاده می‌کنند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم یادآور شد: با تصویب لایحه مذکور عدالت در پرداخت حقوق و دستمزد و امنیت شغلی کارکنان محقق می‌شود؛ کلیات این لایحه با رای قاطع نمایندگان در کمیسیون اجتماعی تصویب شد.

بیشتر بخوانید:

خضری ادامه داد: انتظار می‌رود مورد توجه نمایندگان در صحن علنی نیز قرار گیرد تا آرامش خاطر کارکنان به ویژه کارکنانی که وضعیت مشخص ندارند و به شکل قرارداد معین و موقت مشغول هستند تامین شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet