هدر موبایل
1398/05/12 14:51:26
سرویس سیاسی
آزادیخواه مطرح کرد:

اصلاح آیین نامه داخلی مجلس برای بهبود روند سوال از وزرا

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: امکان تعویق یک ماهه سوال از وزرا، شرایط برای جمع آوری اطلاعات بیشتر توسط نمایندگان را فراهم می‌کند.
اصلاح آیین نامه داخلی مجلس برای بهبود روند سوال از وزرا نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: امکان تعویق یک ماهه سوال از وزرا، شرایط برای جمع آوری اطلاعات بیشتر توسط نمایندگان را فراهم می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201807102848174472.jpg اصلاح,آیین,نامه,داخلی,مجلس,برای,بهبود,روند,سوال,از,وزرا Icana

احد آزادی خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اینکه براساس مصوبه اخیر مجلس مبنی بر اصلاح قانون آئین نامه داخلی مجلس در خصوص سوال از وزرا، اظهار داشت: در بعضی اوقات ممکن است تعویق سوال از ایجاد رابطه بین وزیر و نماینده سوال کننده حکایت داشته باشد و سوء استفاده را به ذهن متبادر کند اما همیشه اینگونه نیست.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ممکن است در اثنای سوال، نمایندگان سوال کننده به اسناد جدیدتری دست پیدا کنند و نیاز به زمان بیشتری داشته باشند تا تحلیل‌ها، تخلفات، ابهامات و اشکلات سوال را بررسی کنند و با دست پر به صحن بیایند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: از این باب که سوال را پخته تر کنیم و نماینده سوال کننده مطالعات جامع‌تر داشته باشند، امکان تعویق سوال فرصت خوبی است تا در صورت تشخیص نماینده سوال کننده، به نحو بهتری سوال در صحن مطرح شود.

در اصلاحات جدید آئین نامه داخلی مجلس آمده است: "چنانچه نماینده یا نمایندگان سوال کننده 48 ساعت قبل از زمان حضور وزیر درخواست تعویق بررسی سوال خود را مکتوب به کمیسیون ذیربط ارائه کنند، کمیسیون می‌تواند بررسی سوال را فقط برای یک بار حداکثر به مدت یک ماه به تعویق بیندازد."/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet