ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1398/05/14 09:01:57
سرویس فرهنگی
جعفرپور:

برخی از مدیران به کالاهای داخلی اعتماد ندارند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگرچه مجلس تلاش‌هایی درباره ممنوعیت استفاده از کالاها و خدماتی که مشابه داخلی دارند کرده است اما مدیرانی پیدا می‌شوند که به کالاهای ساخت داخل اعتماد ندارند.
برخی از مدیران به کالاهای داخلی اعتماد ندارند رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگرچه مجلس تلاش‌هایی درباره ممنوعیت استفاده از کالاها و خدماتی که مشابه داخلی دارند کرده است اما مدیرانی پیدا می‌شوند که به کالاهای ساخت داخل اعتماد ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109328396704.jpg برخی,از,مدیران,به,کالاهای,داخلی,اعتماد,ندارند Icana

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دل بریدن ملت و مسئولان از بیگانگان باعث جوشیدن کشور از درون شده است، گفت: اساس انقلابی که در ایران صورت گرفت، مبنی بر اتکا به خود و تکیه به نیروهای لایزال مردمی بود؛ در طی 40 سال که جلو رفتیم، در بسیاری از عرصه‌ها موفق بودیم چراکه به جای تکیه بر منابع خارجی بر نیروهای داخلی خود تکیه کردیم.

مجلس درباره ممنوعیت استفاده از کالاها  و خدماتی که مشابه داخلی دارند تلاش‌هاییکرده است

پیشرفت خوبی در توانمندی‌های موشکی و نظامی داریم

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از نمونه‌های بارز همان توانمندی‌های موشکی و نظامی است چراکه تحریم بودیم و این سلاح‌ها را در اختیار ایران قرار نمی‌دادند و ناچار به دفاع از کیان کشور بودیم، با کمک نیروهای داخلی و اتکا به دانشمندان جوان نخبه در حوزه فناوری هسته‌ای اقدام به ساخت سلاح کرده و به پیشرفت‌های قابل توجهی رسیدیم.

روحیه خودباختگی کشور را به عقب می‌راند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این شرایط تحریم کنونی نیز فرصتی داریم تا بتوانیم به جوانان و پتانسیل‌های درون کشور اعتماد کنیم. اگر روحیه خودباختگی درباره محصولات، کالاها و خدمات خارجی داشته باشیم، طبیعی است که با آن علاقه، مرتب به سمت استفاده از آنها می‌رویم و مجال فرصتی برای جوانان و میدان دادن به آنها برای تولید فراهم نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مجلس تلاش‌هایی درباره ممنوعیت استفاده از کالاها و خدماتی که مشابه داخلی دارند کرده، تصریح کرد: البته بعضا مدیرانی پیدا می‌شوند که به کالاهای ساخت داخل اعتماد ندارند و یا ممکن است در مواردی کالای خارجی را با توجه به اینکه دوره طولانی‌تری تولید می‌شود، از فناوری پیچیده‌تری نیز برخوردار است و کارکرد بهتری دارد انتخاب می‌کنند.

نباید فرصت‌ها را از جوانان سلب کرد

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: باید فرصتی به کالاهای خود دهیم تا مسیری که خارجی‌ها رفتند را طی کنیم و چنانچه همیشه این فرصت را سلب کنیم، هیچ وقت به شعار انقلاب که "ما می‌توانیم است" نمی‌توانیم دست پیدا کنیم لذا صحبتی که مقام معظم رهبری فرمودند بر همین مبنا است یعنی زمانی که ما را از دسترسی و دستیابی به موارد مورد نیاز خود محروم کردند، طبیعی است که ابتکار و خلاقیت جوانان و فرصت دادن‌ها آغاز شود تا نیازهای خود را برطرف کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet