خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/07/01 09:07:00
سرویس استان ها

برگزاری نخسین مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی در قم

نخستین مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی( مطالعات قانونگذاری) به همت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و گروه حقوق عمومی پردیس فارابی دانشگاه تهران، فعالیت خود را در قم آغاز خواهد کرد.
برگزاری نخسین مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی در قم نخستین مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی( مطالعات قانونگذاری) به همت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و گروه حقوق عمومی پردیس فارابی دانشگاه تهران، فعالیت خود را در قم آغاز خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/57924.jpg برگزاری,نخسین,مدرسه,تابستانی,حقوق,پارلمانی در,قم Icana

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، شیوه کار این مدرسه که به شکل کارگاهی است به این شکل است که علاقمندان از 8 تا 25 مردادماه اقدام به ثبت نام خواهند کرد و بعد از تایید و تکمیل ظرفیت، کارگاهی از 24 تا 26 شهریورماه با حضور اساتید برجسته حوزه حقوق پارلمانی برگزار می شود.

دکتر سید احمد حبیب نژاد که مسول برگزاری نخستین دوره مدرسه حقوق پارلمانی و اولین دوره مسابقات دانشجویی مطالعات قانونگذاری است، در این زمینه گفت: مطالعات پارلمانی و اندیشیدن در حوزه قانونگذاری، موضوعی بسیار با اهمیت است که هم به لحاظ مبانیِ نظری، واجد اندیشه هایی دقیق و البته مهم است و هم کارکردهای عملی و آثار بیرونیِ این اندیشه ها برای قانونگذاری شایسته ، غیر قابل انکار است.

مدرسه

مشاور علمی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در جهت تقویت مطالعات حوزه قانونگذاری،  مرکز تحقیقات اسلامی‌ مجلس شورای اسلامی و  گروه حقوق عمومی پردیس فارابی به همراه نهادهای علمی دیگر، قصد دارند تا نخستین دوره مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی را با حضور اساتید برجسته دانشگاهی و کارگزاران تقنینی از مجلس شورای اسلام و شورای نگهبان  در اواخر شهریور برگزار نمایند.

وی تصریح کرد: در این دوره شیوه های تدوین قانون، کیفیت قانونگذاری، اخلاق و قانون، آسیب شناسی فرآیند قانونگذاری، نظام انتخاباتی پارلمانی، کارکرد نظارتی پارلمانی، نظارت شورای نگهبان بر مصوبات مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. همچنین برای استمرار این حرکت علمی ،دبیرخانه دایمی مدرسه حقوق پارلمانی با حضور جمعی از پژوهشگران حوزه حقوق پارلمانی تشکیل شده است.

مدیر گروه حقوق عمومی پردیس فارابی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در حاشیه این مدرسه پیش نشست همایش نظریه حقوق عمومی اسلامی( مناسبات فقه و حقوق عمومی) نیز با حضور برخی صاحب نظران برگزار خواهد شد و در پایان به شرکت کنندگان گواهی حضور ارائه خواهد شد.

 علاقمندان  می توانند از 8 تا 25 مردادماه اقدام به ثبت نام اولیه نمایند  و بعد از تایید نهایی ثبت نام ،مدرسه حقوق پارلمانی که مشتمل بر دوره های آموزشی و  کارگاهی می باشد از 24 تا 26 شهریورماه با حضور اساتید برجسته حوزه حقوق پارلمانی در پردیس فارابی دانشگاه تهران  برگزار می شود.

 علاقمند برای ثبت نام در این مدرسه به سایت دانشگاه پردیس فارابی http://farabi.ut.ac.ir

مراجعه کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet