شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/05/13 14:30:00
سرویس اجتماعی
خضری انتقاد کرد:

2 سال گذشت؛ قانون حمایت از معلولان همچنان در پیچ و خم بی‌پولی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اجرای قانون حمایت از معلولان به ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، گفت: متاسفانه بودجه اجرای قانون تنها روی کاغذ باقی مانده و دولت حتی ریالی به بهزیستی پرداخت نکرده است.
2 سال گذشت؛ قانون حمایت از معلولان همچنان در پیچ و خم بی‌پولی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اجرای قانون حمایت از معلولان به 12 هزار و 500 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، گفت: متاسفانه بودجه اجرای قانون تنها روی کاغذ باقی مانده و دولت حتی ریالی به بهزیستی پرداخت نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/119300.jpg 2,سال,گذشت؛,قانون,حمایت,از,معلولان,همچنان,در,پیچ,و,خم,بی‌پولی Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه سازمان بهزیستی 39 سال پیش توسط محمدعلی فیاض‌بخش با هدف توانبخشی معلولان و حمایت از کودکان کار و زنان بدسرپرست بنیان‌گذاری شد، گفت: سازمان بهزیستی در حال حاضر 150 تا 180 وظیفه را بر عهده دارد که با بودجه فعلی و اعتبارات از عهده انجام حتی 10 وظیفه برنمی‌آید.

رسول خضری

علیرغم اهمیت توجه به آسیب‌های اجتماعی، سازمان بهزیستی حتی در هیات دولت کرسی ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه علیرغم اهمیت توجه به آسیب‌های اجتماعی، سازمان بهزیستی حتی در هیات دولت کرسی ندارد، افزود: 6 و نیم میلیون معلول در کشور وجود دارد که تعداد آنها به اندازه جمعیت کشوری اروپایی است در حالی که بهزیستی در هیات دولت جایگاه و کرسی ندارد.

برای اجرای قانون حمایت از معلولان به 12 هزار و 500 میلیارد تومان منابع نیاز داریم

وی با بیان اینکه برای اجرای قانون حمایت از معلولان به 12 هزار و 500 میلیارد تومان منابع نیاز داریم، گفت: قانون حمایت از حقوق معلولان در اسفند ماه سال ۹۶ تصویب و در اردیبهشت سال 97 توسط رئیس جمهور به دستگاه‌ها ابلاغ که در این رابطه برای اجرای قانون در سال 97 ریالی تخصیص داده نشد،  برای سال 98، هزار و 100 میلیارد تومان بودجه تصویب شد اما متاسفانه همچنان اجرای قانون مورد غفلت دولت قرار گرفته و دولت تاکنون حتی یک ریال از بودجه مربوط به اجرای قانون را به بهزیستی پرداخت نکرده و اختصاص بودجه تنها روی کاغذ باقی مانده است.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم با بیان اینکه بیش از یک میلیون و 400 هزار معلول نیاز به پرستار دارند، یادآور شد: می طلبد دولت سریع‌تر بودجه اجرای قانون را تخصیص دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet