هدر موبایل
1398/05/14 16:00:53
سرویس اقتصادی
محمودزاده:

ممنوعیت واردات محصولات تراریخته رعایت نمی‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: متاسفانه تا کنون رعایت استانداردهای بهداشتی و ممنوعیت واردات محصولات تراریخته رعایت نشده است.
ممنوعیت واردات محصولات تراریخته رعایت نمی‌شود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: متاسفانه تا کنون رعایت استانداردهای بهداشتی و ممنوعیت واردات محصولات تراریخته رعایت نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803104147597799.jpg ممنوعیت,واردات,محصولات,تراریخته,رعایت,نمی‌شود Icana

جلال محمود زاده عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص واردات محموله تراریخته به کشور و میزان نظارت بهداشتی بر واردات، گفت: در زمینه واردات کالاهای اساسی و نهاده‌های کشاورزی عدم رعایت استانداردهای بهداشت وجود دارد، و محصولات زراعی وارداتی معمولا آلوده به قارچ‌ها و آفات هستند که نشان می‌دهد مجموعه دولت در این زمینه حساسیت بالایی ندارد.

عدم رعایت اصول بهداشتی موجب واردات نهاده‌های دامی آلوده می‌شود

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان ملی استاندارد و وزارت جهاد کشاورزی باید رعایت استانداردهای بهداشتی را در زمینه واردات کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی مد نظر قرار دهند، تصریح کرد: عدم رعایت اصول بهداشتی باعث می‌شود تا محموله‌های آلوده محصولات کشاورزی و نهاده‌های دامی وارد کشور کنند.

جلال محمود زاده در مناظره خبری خبرگزاری خانه ملت در مورد دریاچه ارومیه

 

واردات محصولات تراریخته مطلقا ممنوع است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علی رغم اینکه در برنامه ششم توسعه واردات محصولات تراریخته به صورت کلی و مطلقا ممنوع شده بیشتر محصولات مانند ذرت، سویا و روغن تراریخته هستند، ادامه داد: واردات محصولات تراریخته مغایر قانون مصوب مجلس شورای اسلامی است و دولت باید با این موضوع برخورد جدی داشته باشد.

محصولات تراریخته وارداتی فاقد برچسب و لگو هستند

محمود زاده با بیان اینکه متاسفانه تا کنون رعایت استانداردهای بهداشتی و ممنوعیت واردات محصولات تراریخته رعایت نشده است، تصریح کرد: تعدادی از محصولات تراریخته وارداتی فاقد برچسب و لگوی تراریخته هستند و خریداران اطلاعی از تراریخته بودن آن ندارند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه مصرف محصولات تراریخته برای انسان زیان دارد، خاطرنشان کرد: در صورت مصرف محصولات تراریخته توسط دام باعث انتقال مضرات آن از طریق گوشت به انسان می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet