شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/05/16 10:40:47
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به پیشنهاد آمریکا به پیوستن به ائتلاف دریایی:

دنیا نمی خواهد هزینه ماجراجویی های ترامپ و پمپئو را پرداخت کند

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت:خلیج فارس باید توسط کشورهای منطقه اداره شود و اگر ائتلاف دریایی توسط کشورهای غربی ایجاد شود منطقه تنگه هرمز دچار بحران می‌شود.
دنیا نمی خواهد هزینه ماجراجویی های ترامپ و پمپئو را پرداخت کند نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت:خلیج فارس باید توسط کشورهای منطقه اداره شود و اگر ائتلاف دریایی توسط کشورهای غربی ایجاد شود منطقه تنگه هرمز دچار بحران می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102379283252.jpg دنیا,نمی,خواهد,هزینه,ماجراجویی,های,ترامپ,و,پمپئو,را,پرداخت,کند Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش آمریکا برای ایجاد ائتلاف دریایی در خلیج فارس،گفت: دنیا به دنبال این نیست که هزینه های جنگ طلبی ترامپ و پمپئو را پرداخت کند.

تلاش پمپئو برای گرم نگهداشتن تنور ایران هراسی 

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه پمپئو و ترامپ انسان های ماجراجو و به دنبال تنش هستند ،افزود: پمپئو و ترامپ می خواهند فضای ایران‌هراسی را گرم نگه دارند و دیگر کشورها را از ایران بترسانند ؛  همینطور کشورهای حوزه خلیج فارس را بیشتر بدوشند چراکه آمریکایی ها پولشان را از برخی کشورهای عربی می گیرند.

وی تاکید کرد:ما در خلیج فارس در حدود آبهای خودمان به هیچ کشوری اجازه دخالت نخواهم داد، هرکسی به مرزهای آبی و خاکی هوایی ما ورود کند؛ آمدنش  با خودش است ولی رفتنش با خودش نیست ؛  این را بارها هم گفته‌ایم و سالیان سال هم این را می گوییم.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: فکر نمی‌کنم کشورهایی که عاقل هستند و از مردم مالیات می گیرند تا کشورشان را بسازند؛ اینها  بخواهند هزینه‌های ماجراجویی پمپئو را پرداخت کنند.

ائتلاف دریایی نظامی منطقه خلیج فارس را درگیر بحران می کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه کشورهای خلیج فارس هم مانند امارات و عربستان  نیز حاضر نیستند وارد فضای چالشی که ترامپ ایجاد کرده بشوند، مطرح کرد: این ائتلاف قطعا به جایی نمی رسد؛  درست است که برخی کشورها اعلام همکاری با آمریکا کرده اند، اما  حضور اینها در منطقه ایجاد ناامنی می کند؛ شک نکنید وقتی بیایند خودشان بحران ایجاد می کنند. 

بیشتر بخوانید:

 

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه در مورد اهداف واقعی ائتلاف دریایی آمریکا در آب‌های خلیج فارس تردیدهای جدی وجود دارد،تاکید کرد: خلیج فارس باید توسط کشورهای منطقه اداره شود؛ اگر  آنها بیایند ایجاد بحران می‌شود؛اگر کشورهای اروپای و غربی با آن ها همکاری کنند ؛ باید به مردمشان پاسخ دهند،که در تنگه هرمز  و خلیج فارس چه می کنند! 

وی با اشاره به واکنش مقام آلمانی درباره پیشنهاد آمریکا برای حضور این کشور در ائتلاف نظامی دریایی در تنگه هرمز ،مطرح کرد: مقام آلمانی هم در پاسخ به درخواست ائتلاف گفته است که این موضوع اصلا به نفع اروپا نیست، این کشورها باید به مردمشان پاسخ دهند که ما برای چه به اینجا آمده ایم و در اینجا چه کار می کنیم.

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تصریح کرد:کشورهای منطقه با کمک همدیگر مانند گذشته می‌توانند منطقه را آرام نگه دارند؛ ولی آمریکا به دنبال تنش در منطقه است و این ائتلاف آسیبی برای حوزه خلیج فارس است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet