هدر موبایل
1386/08/21 13:54:00
سرویس سیاسی

حدادعادل: استقلال کشور بدون پیشرفت علمی ممکن نیست

"حدادعادل" گفت: استقلال بدون پیشرفت علمی ممکن نیست و اگر کشور قوه علمی نداشته باشد باید تا ابد دست مان به بیگانگان دراز باشد و تسلط اجانب بر خود را بپذیریم.

"غلامعلی حدادعادل" رییس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه دانشگاه پیام نور "فامنین" با بیان اینکه اولین کلمه مردم در انقلاب اسلامی استقلال بود و در انقلاب اسلامی همگی از زن و مرد روستایی و شهری، پیر و جوان به دنبال استقلال کشور بوده اند، اظهار داشت: این استقلال بدون پیشرفت علمی ممکن نیست و اگر کشور قوه علمی نداشته باشد باید تا ابد دست مان به بیگانگان دراز باشد و تسلط اجانب بر خود را بپذیریم.

وی تصریح کرد: اگر در علم عقب باشیم در صنعت عقب می مانیم و اگر در صنعت عقب بمانیم در اقتصاد نیز عقب خواهیم ماند و به همین جهت است که زیربنای کشور علم است.

وی افزود: انقلاب به دست امام راحل که یک عالم بود واقع شد و امروز نیز کشور به دست یک عالم اداره می شود و ما شاهدیم که به توفیقات متعددی از قبیل انرژی هسته ای دست یافته ایم که حاصل تلاش و رنج جوانان کشور خودمان است.

وی با اشاره به شیوه های مختلف آموزشی در دنیای امروز گفت: یکی از شیوه های مدرن امروزی آموزش از راه دور است که دانشگاه پیام نور نیز براین اساس استوار گردیده و امکانی براساس توسعه فناوری اطلاعات است.

رئیس مجلس خطاب به حاضرین که اکثریت مردم منطقه بودند گفت: اگر سی سال پیش انقلاب کردید و جانفشانی نمودید و به ندای امام (ره) گوش فرا دادید امروز خوشحال باشید که انقلاب در خدمت شما است و همین که 72 درصد از دانشجویان این واحد خانم ها هستند نشان می دهد دولت به مساله آموزش اهمیت می دهد و شما پدران می توانید فرزندانی متعهد، متدین و فهمیده داشته باشید.

وی همچنین خطاب به "دکتر علی احمدی" رئیس دانشگاه پیام نور کشور گفت: از ارتباط چهره به چهره استاد و دانشجو نباید غافل شد، استاد با حضور خود در کلاس سفیدی بین سطرها را به دانشجویان می آموزد همانطور که برخی از بزرگانمان سکوتشان آموزش بود.

رئیس مجلس با اشاره به شتاب در توسعه آموزش عالی گفت: باید کاری کنیم کابوس کنکور برای جوانانمان حذف شود و باید کاری کنیم در منطقه ای روستایی مانند فامنین جوانان بتوانند مانند جوانان در تهران به تحصیل بپردازند، اما باید مراقب باشیم کیفیت فدای کمیت نشود و سرعت صحت را از بین نبرد و به گونه ای شود وقتی نام دانشگاه شنیده شود به سطح بالای علمی دانشجویان آن اشاره شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet