حلول ماه ربیع الاول
1398/05/15 13:58:00
سرویس اجتماعی
وحدتی:

ایجاد اشتغال پایدار در روستاها مانع مهاجرت به شهر‌ها می‌شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در روستاها، از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری می کند.
ایجاد اشتغال پایدار در روستاها مانع مهاجرت به شهر‌ها می‌شود عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در روستاها، از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108702472992.jpg ایجاد,اشتغال,پایدار,در,روستاها,مانع,مهاجرت,به,شهر‌ها,می‌شود Icana

محمد وحدتی هلان در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با وضعیت مهاجرت روستائیان به شهر‌ها، گفت: در سال‌های اخیر کارهای بسیار خوبی برای توقف مهاجرت روستائیان به شهر‌های انجام شده است و همچنین زمانی که بخشی از مالیات بر ارزش افزوده به دهیاری‌ها تعلق گرفت، اقدامات خوبی در جهت تقویت زیرساخت‌ها و احداث مراکز درمانی و رفاهی انجام شد.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اختصاص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده به دهداری‌ها، بسیاری از مشکلات ساکنان روستا‌ها را بهبود بخشید، اظهار کرد: بهبود وضعیت رفاهی روستا‌ها باعث دلگرمی مردم و توقف مهاجرت‌ها به سمت شهر‌ها شد.

ضرروت ایجاد شغل و درآمد پایدار برای مردم ساکن در روستا‌ها

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی، ایجاد شغل و درآمد پایدار برای مردم ساکن در روستا‌ها را امری ضروری دانست و اظهار کرد: ایجاد شغل پایدار اثر بسیار مؤثری در کاهش آمار مهاجرت داشته است و در این مدت مهاجرت از روستاها به شهرها و از شهرهای کوچک به کلانشهرها خیلی کم بوده و می‌توان گفت که در این چند سال اخیر مهاجرت متوقف شده است.

وحدتی هلان با اشاره به تسهیلاتی که سال گذشته برای توسعه و احداث دامداری‌های صنعتی در نظر گرفته بود، افزود: این تسهیلات برای روستائیان که اکثراً به دامداری سنتی مشغول هستند کارایی چندانی نداشت، معتقدم تسهیلات باید به خانواده‌هایی پرداخت شود که به دامداری سنتی مشغول بوده  و از این طریق امرار معاش می‌کنند، از طرفی شغل اکثر روستا‌ئیان کشاورزی و دامداری است، بنابر این اگر بتوانیم، فضایی بهتری را برای درآمدزایی آنها ایجاد کنیم، نه تنها از مهاجرت به شهر‌ها جلوگیری کرده‌ایم بلکه مهاجرت معکوس را نیز افزایش خواهیم داد.

پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به دهیاری‌ها مانع مهاجرت به سمت شهرها می‌شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به دهیاری‌ها گفت: در راستای حمایت از طرح‌های درآمدزای دهیاری‌ها، طی دو سال گذشته در قالب پرداخت تسهیلات بانکی به طرح درآمدزای دهیاری‌ها، اعتباری تخصیص یافت که منجر به ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری‌ها و فراهم شدن زمینه اشتغال برای تعداد زیادی از روستائیان شده است. بنابراین اگر این روند به خوبی ادامه پیدا کند درسال‌ها آینده شاهد افزایش مهاجرت معکوس به روستا‌ها خواهیم بود. /

پایان

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet