هدر موبایل
1398/05/15 13:45:19
سرویس سیاسی
نقوی‌حسینی با اشاره به چرخش امارات:

شکست هیمنه آمریکا در منطقه دستاورد مقاومت ملت ایران است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به انتخاب راه حل مقاومت از میان راهکارهای جنگ یا مذاکره با غربی‌ها، گفت: ایران راه مقاومت را برگزید و دستاوردهایی چون شکست هیمنه آمریکا در منطقه و چرخش کشورهایی چون امارات به سمت خود را به دست آورد.
شکست هیمنه آمریکا در منطقه دستاورد مقاومت ملت ایران است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به انتخاب راه حل مقاومت از میان راهکارهای جنگ یا مذاکره با غربی‌ها، گفت: ایران راه مقاومت را برگزید و دستاوردهایی چون شکست هیمنه آمریکا در منطقه و چرخش کشورهایی چون امارات به سمت خود را به دست آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102573007983.jpg شکست,هیمنه,آمریکا,در,منطقه,دستاورد,مقاومت,ملت,ایران,است Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به چرخش امارات به سمت جمهوری اسلامی ایران، گفت: یکی از دستاوردهای مقاومت ملت ایران در مقابل 2 راه حلی که غربی‌های می‌خواستند به ما تحمیل کنند، چرخش امارات به سمت جمهوری اسلامی ایران است.

انتخاب ایران مقاومت از میان جنگ و مذاکره با غربی‌ها بود

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: غربی‌ها بر طبل جنگ یا مذاکره می‌کوبیدند اما جمهوری اسلامی راه سوم «مقاومت» را دنبال کرد که این راه دستاوردهای بسیاری برای جمهوری اسلامی ایران داشت.

وی افزود: یکی از نتایج مقاومت ملت ایران شکست هیمنه آمریکا در منطقه بود، دولت آمریکا با ناکامی‌های مستمر روبه رو شد به نوعی که امروز نمی‌تواند در منطقه ما قلدرمآبانه دستور دهد و خواسته‌های خود را دنبال کند.

نقوی حسینی با بیان اینکه شکست ائتلاف غربی‌ها دستاورد دیگر مقاومت، ملت ایران در منطقه بود، ادامه داد: شکست این ائتلاف نشان داد که آنها دیگر نمی‌توانند منویات گذشته خود را در منطقه اجرایی کنند لذا شاهد چرخش‌ کشورهای مختلف از جمله عربستان سعودی و امارات به سمت جمهوری اسلامی ایران هستیم.

اداره منطقه بدون حضور بیگانگان از طریق مذاکره و توافق

وی ادامه داد: حاکمان سعودی همچون امارات به دنبال برقراری روابط و مذاکره با تهران هستند البته که ایران از هر نوع مذاکره و گفت‌وگو با کشورهای منطقه استقبال می‌کند زیرا به تغییر شرایط منطقه معتقد است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: کشورهای منطقه می‌توانند از طریق مذاکره و گفت‌وگو یا توافق منطقه خاورمیانه را اداره کنند لذا نیازی به مدیریت یک قدرت سلطه‌گر خارج از منطقه نیست. جمهوری اسلامی همیشه مخالف حضور بیگانگان در منطقه بوده است.

تاکید بر پیشروی به سمت همگرایی و ائتلاف همه کشورهای منطقه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پیشروی به سمت همگرایی و ائتلاف بین همه کشورهای منطقه، گفت: در صورت تقویت همگرایی نیازی به حضور قدرت‌های سلطه‌گر در منطقه نیست زیرا کشورهای منطقه با همگرایی ضمن تنش‌زدایی می‌توانند امنیت پایدار برقرار کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet