خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/07/20 12:27:00
سرویس صحن
ابوترابی اعلام کرد:

مجلس امروز و فردا نطق میان دستور ندارد

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به دو تن از نمایندگان که نسبت به عدم نطق میان دستور تذکر دادند، گفت: با موافقت نمایندگان در جلسات امروز و فردا نطق میان دستور نداریم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حمید رسایی" نماینده تهران در جلسه علنی روز دوشنبه طی یک تذکر آیین نامه‌ای با انتقاد از عدم نطق میان دستور نمایندگان در جلسه امروز، اظهار داشت: در هر جلسه رسمی باید نطق‌های میان دستور قرائت شود ولی ظاهرا امروز رئیس جلسه با ناطقان توافق کرده که نطق‌ها قرائت نشود.

رسایی خاطرنشان کرد: اگر نطق‌های امروز مجلس قرائت نشود این روال پله پله تا پایان مجلس ادامه می‌یابد و به این ترتیب آیین نامه نقض می‌شود.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" که ریاست جلسه علنی امروز را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: شما نگران نباشید چرا که در ماده 106 آیین نامه آمده است که 3 نفر از نمایندگان می‌توانند به نوبت و براساس قرعه کشی‌ هیات رئیسه صحبت کنند.

وی ادامه داد: الزامی برای قرائت نطق‌ها نیست چرا که سیره عملی ما بر آن است که این کار انجام شود ولی در موارد استثنا مشکلی پیش نمی‌آید.

ابوترابری فرد تاکید کرد: نمایندگان موافقت کردند که امروز و فردا ناطقان صحبت نکنند.

این گزارش می‌افزاید: احمد توکلی نماینده تهران نیز طی تذکری به همین موضوع اشاره کرد و گفت: این حق نمایندگان است که نطق خود را قرائت کنند و نباید روش‌های خلاف قانون اشاعه شود.

نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: جلسه علنی امروز ما جلسه‌ای فوق العاده بود و جزء برنامه کاری ما نبود لذا این طور نیست که حق نمایندگان ضایع بشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet