هدر موبایل
1398/05/19 09:11:29
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی با اشاره به تثبیت وضعیت کشور:

تحولات مثبت سیاسی و اقتصادی ظرف یک ماه آینده در کشور رخ می‌دهد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دلایل مختلف خود برای بهبود وضعیت کشور و تثبیت شرایط اقتصادی را تشریح کرد.
تحولات مثبت سیاسی و اقتصادی ظرف یک ماه آینده در کشور رخ می‌دهد عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دلایل مختلف خود برای بهبود وضعیت کشور و تثبیت شرایط اقتصادی را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102971545622.jpg تحولات,مثبت,سیاسی,و,اقتصادی,ظرف,یک,ماه,آینده,در,کشور,رخ,می‌دهد Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو  با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با بیان اینکه دیگر نباید از اروپایی ها انتظاری برای اجرای برجام و یا تسهیل شرایط تجارت داشت، عنوان کرد: اروپایی ها در برابر آمریکا توانایی ندارند و منافع آنها ایجاب می کند که با سیاست های آنها حرکت کرده و در برابر تأمین منافع ایران سکوت کنند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از سوی دیگر اروپا چاره ای جز این ندارد که به صورت مداوم به ایران اصرار کند که در برجام باقی بمانیم که البته این خواسته چین و روسیه نیز هست اما در کنار آن اقداماتی نیز در راستای منافع جمهوری اسلامی صورت می دهند ولی در نهایت آنها نیز به منافع اقتصادی خود می اندیشند.

در شرایط فعلی باید بدون توجه به اروپا، ظرفیت داخلی برای توسعه روابط اقتصادی با کشورهای همسایه سپس روسیه و چین را فعال کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که در این شرایط باید از چه مسیری برای توسعه اقتصادی کشور ورود کرد، گفت: لازم است از توانمندی های خود برای توسعه اقتصادی استفاده و ظرفیت های داخلی را فعال کنیم همچنین نباید فرصت روابط اقتصادی با کشورهای همسایه و سپس روسیه و چین را دست کم بگیریم.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: در حال حاضر فشارهای اقتصادی روی ایران از سمت خارج بسیار زیاد است و در این شرایط صرفا باید قدرت تحمل را افزایش دهیم و ضربات دشمن را با سپر قوی تری دریافت کنیم تا بالاخره زمان جلوی هجمه آنها را بگیرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه تا کنون جمهوری اسلامی ظرفیت خوبی از خود در قبال ضربات دشمن نشان داده است، خاطرنشان کرد: ظرف یک ماه آینده تحولات مثبتی در کشور رخ داده و وضعیت بهتر می شود که برخی دلایل این تحلیل سیگنال های سعودی ها، پیشنهاد امارات برای مذاکره، فضای تثبیت ارز در داخل، گفتگوی روحانی و مکرون و همچنین تقابل صحیح نظامی نسبت به برخی اقدامات آمریکا و خباثت های اسرائیل در خلیج فارس است که همه و همه مسیری برای بهبود اوضاع کشور می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet