هدر موبایل
1398/05/19 10:39:06
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت گزارش می کند:

اختیارات رییس جمهور و گلایه های روحانی/ گزارش های اینستاگرامی وکلای ملت از حوزه های انتخابیه

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.
اختیارات رییس جمهور و گلایه های روحانی/ گزارش های اینستاگرامی وکلای ملت از حوزه های انتخابیه اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907108494913274.jpg اختیارات,رییس,جمهور,,و,گلایه,های,روحانی/,گزارش,های,اینستاگرامی,وکلای,ملت,از,حوزه,های,انتخابیه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علی مطهری متن گفت و گوی خود با خبرگزاری فارس درباره اختیارات رییس جمهور را منتشر کرده است.

 

علاءالدین بروجردی مطالب زیر را منتشر کرده است.

همچنین بروجردی بیانیه جمعی از دیپلمات ها در محکومیت تحریم ظریف را منتشر کرده است.

ولت ایالات متحده آمریکا نام دکتر محمد جواد ظریف، وزیرِ «کارآمد» و «مسئولِ» امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم های «یکجانبه» و «ظالمانه» خود قرار داده است. اگر چه این اقدام دولتِ آمریکا، اولین و آخرین گام نابخردانه سیاستمداران این کشور علیه ایران نبوده و «دولت و ملت» ایران نیک می دانند چگونه به این «شرارت» ها پاسخ دهند، اما ما بعنوان دیپلمات های حرفه ای، مایلیم توجه عموم مردم و نخبگان ایران، افکار عمومی بین المللی و همکاران خود در جامعه دیپلماتیک جهانی را به نکاتی چند جلب کنیم:
۱- «تحریم» ظریف، «اشتباهی بزرگ» از سوی دولت ایالات متحده آمریکا است که نشان می دهد «گروه شرارت بی» که دیپلماسی آمریکا و سیاستِ جهانی را به گروگان گرفته، علیرغم افزایشِ سهمگینِ هزینه‌های سیاست خارجی آمریکا، نتوانسته است کمترین دستاوردی در پرونده های مورد اهتمام خود بدست آورد و به ناچار به «رفتارهایِ ناهنجار» روی آورده که نتیجه ای جز بی اعتباری بیشتر برای آمریکا در پی نخواهد داشت.
۲- تحریم ظریف، «تحریم دیپلماسی» است و نشان می دهد «گروه بی» در مسیر دستیابی به اهداف نامشروع خود، هیچ ارزشی برای «دیپلماسی» که بدیهی ترین «هنجار» مورد پذیرش جامعه جهانی است، قائل نیست.
ظریف در ایران و جهان بعنوان «زبانِ گویا» و «صدا» یِ رسایِ «ملتِ تمدن ساز و صلح جو» یِ ایران و «مسئولِ» سیاستِ خارجی مبتنی بر «مذاکره»، «تفاهم» و «چندجانبه گرایی» جمهوری اسلامی ایران شناخته شده و تلاش برای خاموش کردن این صدا، علامتی جز «فراخوان جنگ» ارزیابی نمی شود.
اگر چه ملت ایران در طول تاریخ ثابت کرده در برابر دشمن متجاوز و جنگ طلب، با اتحادی بی نظیر از خود «دفاع» می کند اما، برای کمک به پیشگیری از «شرارتِ» «گروه بی» در تحمیلِ جنگی که نتایج و پی آمدهای آن، جهانی خواهد بود، سازمان ها و شخصیت های بین المللی و همکاران دیپلمات خود در سراسر جهان را به واکنش لازم در برابر این گونه اقدامات یکجانبه آمریکا فرا می خوانیم
.

تحریم بعنوان «جنگ افزار» ی خطرناک علیه همه جهان بوده و گسترش دامنه تحریم ها از «تروریسم اقتصادی» به «تروریسم سیاسی»، که جدیدترین گام آن در قالب تحریم وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بروز یافته، نشان می دهد دیپلماسی آمریکا با کنار گذاشتن «ابزارهای متعارف دیپلماتیک»، میان دو گزینه «خروج از توافقات بین المللی» و «تحریم های یکجانبه» در نوسان است. تبدیل تحریم به ابزار اصلی دیپلماسی آمریکا، «بدعتی» خطرناک، در سیاست بین المللی است که می تواند کشورهای مختلف را یکی پس از دیگری، قربانیِ «افزون طلبی» و «یکجانبه گرایی» آمریکا کند. بر این اساس، مقابله با تحریم هایِ یکجانبه و تروریسم سیاسی و اقتصادیِ آمریکا، ضرورتی اجتناب ناپذیر برای موفقیت «دیپلماسی در برابر جنگ»، و «چندجانبه گرایی در برابر یکجانبه گرایی» است. (ادامه دارد)
۴- «سیاست تحریم»، مشکلات و چالش های مورد ادعای دولت آمریکا را حل نکرده و نتایج معکوس در پی خواهد داشت. گسترش پی در پی دامنه تحریم ها علیه ملت ایران نشان می دهد که «تیم شرارت بی» پس از خروج از توافق نامه «برجام»، دیپلماسی آمریکا را گرفتار «بن بستی» کرده که ناچار است برای نجات از آن، به «رفتارهای ناهنجارِ» جدید روی آورد. جمهوری اسلامی ایران بارها تکرار کرده که مشکلی با ملت آمریکا ندارد، اما برای جبران اشتباهات و «رفتارهایِ خصمانه» و «استکباریِ» دولت آمریکا علیه ملت ایران، ظریف که یک دیپلماتِ حرفه ای است؛ بارها مسیر درست را بیان و تاکید کرده: این راه، تنها از مسیر «تعامل» و «احترام» به ملتِ بزرگِ ایران و «حقوق» و «منافعِ مشروع» آن می گذرد.
۵- دولت ایالات متحده آمریکا، با این گونه اقدامات تنها خدمت گزارانِ صادق، و تلاشگر ملت ایران همچون محمد جواد ظریف را هدف کینه و عقده گشایی خود قرار نداده است، بلکه «جمهوری اسلامی ایران» و دستاوردهای قابل توجه آن در دو زمینه مهم «استقلال» و «آزادی»، و گوهری یگانه، به نام «ملتِ ایران» را هدف گرفته است که در طول تاریخ، پرچمِ «هویتِ» تمدن سازِ ایران را در این «خاک پر گهر» برافراشته است. تمرکز کانون خصومتِ «تیم شرارت» بر «رهبری معظم انقلاب اسلامی» نیز ریشه در همین امر دارد. از این رو در این شرایطِ خطیرِ تاریخی، خود و همه سیاست ورزان و دارندگانِ تریبون از طیف ها و سلیقه های متنوع «جامعه متکثر» ایران را به «وحدت ملی» و تشخیص صحیحِ جبهه نبرد و ترجیح «منافع ملی» بر اولویت هایِ سیاسیِ شخصی و حزبی و جناحی و حمایتِ همه جانبه از مسئولان سیاستِ خارجی کشور، فرا می خوانیم.

مسعود پزشکیان عکس زیر را منتشر کرده است.

بهروز نعمتی  روز خبرنگار را تبریک گفته است.

غلامرضا تاجگردون  مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است.

علی اصغر یوسف نژاد مطالب زیر را منتشر کرده است

 

محمد وحدتی هلان متن اظهارات خود درباره روزخبرنگار را به اشتراک گذاشته است.

 

سید حسین افضلی مطالب زیر را درباره حوزه انتخابیه خود منتشر کرده است.

سیدکمال الدین شهریاری فرارسیدن روزخبرنگار را تبریک گفته است.

علی اکبر کریمی عکس زیر را منتشر کرده است

 

روح الله حضرت پور پیامی به مناسبت روز خبرنگار منتشر کرده است.

فرا رسیدن روز هفدهم مردادماه را خدمت همه روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، عکاسان خبری و گزارشگران خبری تبریک میگویم. ◾️در روزگاری که دیوارکشی و انحصار اندیشه ها مفهومی ندارد، مطبوعات و رسانه به عنوان یکی از شاخص‌های دموکراسی در کنار ملت‌ها قرار گرفته اند تا در جایگاهی نظارتی عملکرد حاکمان را مورد سنجش و بررسی قرار دهند. ◾️ امروز وجود مطبوعات آزاد و روزنامه‌نگارانی مستقل، از شاخص‌های مشروعیت دولت‌ها و حکومت ها برشمرده می‌شود و تحت فشار قراردادن رسانه‌ها یا تلاش برای سانسور و برخورد با آنها به معنای تعدی به حقوق ملت‌ها است. ◾️ اگر واقعا معتقدیم که مطبوعات و رسانه‌ها نماد آزادی اندیشه و احترام به آن‌ها بیانگر دموکراسی در نظام سیاسی حاکم بر کشور است، باید همین امروز تمامی پرونده‌های حقوقی و قضایی مربوط به مطبوعات مجوزدار و رسمی که بخاطر نقدهای گفتمانی تشکیل شده است در دادگاه ها بسته شود. چراکه گفتمان‌ها و جدال اندیشه‌ها باید در صفحات روزنامه‌ها و پاراگراف‌های سرمقاله‌ها و خبرگزاری‌ها انجام شود، نه در محاکم قضایی و در قالب برخورد‌های سخت و غیر متمدنانه. ◾️ با این حال، نهاد‌های مستقل روزنامه نگاری و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید هر چه زودتر از روند به حاشیه رفتن روزنامه نگاران واقعی و حرفه‌ای در مقابل ادمین‌های مجازی غیر متخصص و غیر متعهد جلوگیری کنند تا جایگاه این قشر فرهیخته بیش از پیش تقلیل نیابد. ◾️ همچنین خلاء وجود ساز و کاری جهت شناخت و ساماندهی خبرنگاران و روزنامه نگاران واقعی به شدت احساس میشود که در این راستا مجلس آماده است که نظرات تشکل‌های روزنامه‌نگاری و خبرنگاران عزیز را مورد بررسی قرار دهد. ◾️ دولت متعهد است که معیشت خبرنگاران و روزنامه‌نگاران را تامین کند با این حال از وابستگی و استعمار فکری آنان جلوگیری کند و پاسدار استقلال مطبوعات باشد.همچنین باید هر چه زودتر برنامه‌ای مدون برای پیشگیری از مرگ مطبوعات کاغذی تعبیه شود. ◾️ در نهایت نهاد‌های فرهنگی و ذیربط میبایست در خصوص موضوع مهم آموزش سواد رسانه‌ای در میان اقشار مختلف مردم برنامه ریزی و اهتمام داشته باشند

سید صادق طباطبایی نژاد  مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است.

قاسم احمدی لاشکی مطالب  زیر را به اشتراک گذاشته است.

فریدون حسنوند مطلب زیر را منتشر کرده است.

حسنوند گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره کارت سوخت را به اشتراک گذاشته است.

محمد دامادی مطالب زیر را درباره امور حوزه انتخابیه خود منتشر کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet