شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/05/19 09:20:21
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

مجلس منتظر پیشنهادات دولت برای اصلاحات اقتصادی است

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه کمیسیون منتظر پیشنهادت دولت است، گفت: قبل از اصلاح ساختار بودجه ای، اصلاح نظام برنامه ریزی کشور ضروری است.
مجلس منتظر پیشنهادات دولت برای اصلاحات اقتصادی است سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه کمیسیون منتظر پیشنهادت دولت است، گفت: قبل از اصلاح ساختار بودجه ای، اصلاح نظام برنامه ریزی کشور ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610104286542609.jpg مجلس,منتظر,پیشنهادات,دولت,برای,اصلاحات,اقتصادی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع نقشه مالی 98 ،صفرخوانی منابع نفتی در بودجه با اشاره به منابع بودجه عمومی کشور اظهار داشت: بودجه عمومی کشور از سه منبع درآمدهای مالیاتی، منابع حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی و فروش سایر دارایی ها تامین می شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه درآمد حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی یک سوم منابع بودجه عمومی کشور را تشکیل می دهد گفت: بر اساس اقدامات کارشناسیِ مرکز پژوهشهای مجلس و سازمان برنامه و بودجه، راهکارهای متعددی برای جایگزینی درآمدهای نفتی مطرح شده است.

این نماینده مجلس با تأکید بر لزوم بازنگری در معافیت های مالیاتی در شرایط تحریمی کشور یادآور شد: معافیت هایی که به جا بوده باید تداوم پیدا کنند اما درباره برخی معافیت های غیرضروری باید تجدید نظر صورت گیرد.

وی همچنین بر ضرورت جلوگیری از فرارهای مالیاتی تاکید کرد و متذکر شد: البته این به معنای فشار به واحدهای تولیدی و صنایع کوچک فعال که همواره مالیات خود را می پردازند، نیست بلکه فقط درباره آن دسته از واحدهای تولیدی که مالیات پرداخت نمی کنند باید اقداماتی صورت گیرد.

خدابخشی از وجود بیش از دو میلیون واحد مسکونی خالی در کشور خبرداد و گفت: قیمت هر یک واحد بیش از 500 میلیون تومان برآورد شده که با پرداخت یک درصد از آن، ضمن کنترل بازار مسکن، منابع درآمدی مناسبی نیز حاصل خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته، به همان میزانی که از منابع نفتی و میعانات گازی در بودجه عمومی استفاده می کنیم، می توان منابع جدیدی را خلق و جایگزین منابع نفتی کرد البته دولت، وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور باید عزم و اراده جدی برای تحقق این امور داشته باشند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه کمیسیون برنامه و بودجه همچنان منتظر پیشنهادت دولت است گفت: تامین درآمدها و کاهش هزینه ها باید همسو با یکدیگر در نظر گرفته شوند. قبل از اصلاح ساختار بودجه ای، اصلاح نظام برنامه ریزی کشور ضروری است.

خدابخشی تأکید کرد: سازمان برنامه و بودجه باید پیشنهادات کارشناسی شده خود را به مجلس ارائه دهد تا در کمیسیون تخصصی مورد بررسی قرار گیرد./

پایان پیام 

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet