خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1398/05/20 11:37:46
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کولیوند تشریح کرد:

استفاده حدود ۱۴۰ شهر از صندوق‌های الکترونیک در انتخابات مجلس دهم

رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به این‌که سرعت عمل و دقت عمل در انتخابات با استفاده از تجهیزات و نرم‌افزارهای نوین بسیار بیشتر است، گفت: باید در برگزاری انتخابات به سمت استفاده از تجهیزات و نرم‌افزارهای نوین برویم.
استفاده حدود ۱۴۰ شهر از صندوق‌های الکترونیک در انتخابات مجلس دهم رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به این‌که سرعت عمل و دقت عمل در انتخابات با استفاده از تجهیزات و نرم‌افزارهای نوین بسیار بیشتر است، گفت: باید در برگزاری انتخابات به سمت استفاده از تجهیزات و نرم‌افزارهای نوین برویم. https://cdn.icana.ir/d/019/201906101184575021.jpg استفاده,حدود,۱۴۰,شهر,از,صندوق‌های,الکترونیک,در,انتخابات,مجلس,دهم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد کولیوند با اشاره به استفاده از صندوق‌های الکترونیکی رای در انتخابات شورایاری‌ها، بیان کرد: استفاده از تجهیزات نوین برای برگزاری انتخابات در قانون دیده شده است. در انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی نیز در حدود ۱۴۰ شهر از صندوق‌های الکترونیک استفاده شد.

وی در ادامه اظهار کرد: در دوره گذشته برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز در حدود ۱۴۹ شهر و روستا انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد. اگر ما بتوانیم نرم‌افزار و سخت‌افزار لازم را تهیه کنیم و به تایید مراجع ناظر برسانیم برگزاری انتخابات بسیار منظم‌تر خواهد بود.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در انتخاباتی که تعداد شرکت‌کنندگان بالا است با استفاده از ابزار و تجهیزات نوین و الکترونیکی می‌توان خطاها را از بین برد و همچنین سرعت شمارش و اعلام نتایج نیز بالاتر خواهد رفت. قطعا در برگزاری انتخابات شوراهای شهر باید به سمت الکترونیکی شدن برویم.

وی در ادامه تاکید کرد: در انتخابات الکترونیکی رسیدگی به شکایات نیز ساده‌تر می‌شود؛ در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری شورای نگهبان که ناظر بر انجام انتخابات است باید در خصوص سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای الکترونیکی نظر دهد و آنها را تایید کند.

به گزارش ایسنا وی در پایان با اشاره به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها بیان کرد: در انتخابات شورایاری‌ها با استفاده از صندوق‌های الکترونیکی اخذ رای در تهران برگزار شد. برگزارکننده این انتخابات شورای شهر بود و سازوکار قانونی برای برگزاری انتخابات آن وجود نداشت. بهتر است شورای عالی کشور برای سامان‌دادن به انتخابات شورایاری‌ها در این زمینه لایحه‌ای تهیه و به مجلس شورای اسلامی آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet