ایام محرم 1398
1398/05/29 20:21:16
سرویس سیاسی
رضایی با اشاره به سیگنال‌های عربستان و امارات برای مذاکره با ایران:

گوش کشورهای عربی برای شنیدن پیام ایران باز شده است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است برخی کشورهای عربی که زمانی آمریکا را تکیه‌گاه خود قرار داده بودند امروز از قوه عاقله خود استفاده کرده و تصمیم دارند در کنار همسایگان خود قرار گیرند.
گوش کشورهای عربی برای شنیدن پیام ایران باز شده است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است برخی کشورهای عربی که زمانی آمریکا را تکیه‌گاه خود قرار داده بودند امروز از قوه عاقله خود استفاده کرده و تصمیم دارند در کنار همسایگان خود قرار گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106428188256.jpg گوش,کشورهای,عربی,برای,شنیدن,پیام,ایران,باز,شده,است Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تغییر رویکرد کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نسبت به جمهوری اسلامی، گفت: آمریکایی ها طی سالیان متمادی پروژه ایران هراسی را مدیریت کرده و خود را ناجی و حامی کشورهای عربی عنوان کرده اند و حتی مسائل را به گونه ای به آنها تفهیم می کردند که باید در مقابل ایران تحت حمایت آمریکایی ها باشند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: متقابلا ایران نیز تلاش می کرد به آنها تفهیم کند که جمهوری اسلامی به عنوان کشور همسایه به همسایگان خود و به حقوق آنها احترام می گذارد و خواهان آرامش در منطقه است.

انهدام پهپاد آمریکایی باعث شد برخی کشورهای منطقه خود را جمع کنند

وی در ادامه با بیان اینکه اتفاقات اخیر در تنگه هرمز و خلیج فارس و به خصوص انهدام پهپاد فوق مدرن آمریکایی و تسلیم آنها در مقابل اقتدار همه جانبه جمهوری اسلامی باعث شد بافته های گذشته آنها فرو بریزد، عنوان کرد: بعد از این قضایا بود که تمام کشورهای منطقه که تا پیش از این قصد داشتند زیر سایه آمریکا ایفای نقش کرده و تأثیر خود را در منطقه بزرگنمایی کنند، متوجه شدند جمهوری اسلامی یک قدرت واقعی بوده و آمریکا آنچنان که تا کنون نشان می داده اقتدار ندارد و در روزهای سخت به هم پیمانان خود وفادار نخواهد بود.

رضایی ادامه داد: به همین ترتیب رفته رفته اجماعی که در منطقه علیه ایران ایجاد شده بود از هم پاشید و ابتدا قطر و امارات از آن جدا شدند و بعد از آن عربستان نیز سیگنال هایی مبنی بر عدم مشکل در روابط با ایران فرستاد چرا که کاملا احساس کردند هیچ هم پیمانی از خارج از منطقه آنها را حمایت نمی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: یمن به نسبت کشوری ضعیف در مقابل سایر همسایگان عربی خود می نمود اما امروز این کشورها در مسیر جنگ افروزی علیه یمن درمانده اند و راهی جز تغییر مسیر و قرارگیری در کنار همسایگان خود ندارند تا امنیتی در منطقه ایجاد شود که از قبال آن همه بهره مند شوند.

کشورهای عربی چاره‌ای جز قرار گرفتن در کنار همسایگان خود ندارند

وی در ادامه با بیان اینکه برخی کشورهای عربی تا پیش از این قصد نداشتند پیام ایران را بشنوند، یادآور شد: امروز آنها به آخر خط رسیده اند و چاره ای جز دل کندن از آمریکایی ها و قرار گرفتن در کنار همسایگان ندارند همچنین صهیونیست ها نیز متضررتر از گذشته آنقدر خار و ذلیل شده اند که امروز توانایی کوچک ترین حرکتی در مقابل باریکه غزه که در نقشه جغرافیا چندان قابل مشاهده نیست، ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه عربستان عقبه خود را در خاورمیانه از دست داده و به سمت به کارگیری قوه عاقله خود حرکت می کند، خاطرنشان ساخت: بهتر است این کشورها هرچه سریع تر درخواست مذاکره و اعلام مودت و دوستی با همسایگان خود داشته باشند و به سمت ایران به عنوان یک همسایه و هم پیمان قوی و متعهد حرکت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet