شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/05/22 15:24:00
سرویس فرهنگی
محمدیاری عنوان کرد:

پایان مدارس خشتی و گلی در هاله‌ای از ابهام

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وجود مدارس خشتی و گلی و نبود فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان به قدری است که آموزش و پرورش نمی‌‎تواند امسال داعیه پایان دادن به مدارس خشتی و گلی را اعلام کند، گفت: با وجود افزایش ۴ برابری بودجه نوسازی و تجهیز مدارس با تحقق این مهم همچنان فاصله داریم.
پایان مدارس خشتی و گلی در هاله‌ای از ابهام نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وجود مدارس خشتی و گلی و نبود فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان به قدری است که آموزش و پرورش نمی‌‎تواند امسال داعیه پایان دادن به مدارس خشتی و گلی را اعلام کند، گفت: با وجود افزایش 4 برابری بودجه نوسازی و تجهیز مدارس با تحقق این مهم همچنان فاصله داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201908108405336147.jpg پایان,مدارس,خشتی,و,گلی,در,هاله‌ای,از,ابهام Icana

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اعلام پایان وجود مدارس خشتی و گلی، عنوان کرد: حجم عقب ماندگی استان سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها به قدری است که نه تنها در شروع سال تحصیلی بلکه در پایان سال هم نمی‌توان امیدوار به جمع کردن بساط مدارس خشتی و گلی در این استان بود.

کار، حرفه و رشته سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش مدرسی است و از امور عمرانی اطلاع چندانی ندارد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کار، حرفه و رشته سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش مدرسی است و از امور عمرانی اطلاع چندانی ندارد؛ این در حالیست که اگر ظرف 40 سال گذشته در این حوزه در جهت رفع تبعیض ها و محرومیت‌ها برنامه ریزی می کردیم، می‌توانستیم عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم تا سیستان و بلوچستان به این شکل در شاخصه‌های توسعه در رتبه‌های آخر قرار نگیرد.

علیم یارمحمدی

 

نباید کم کاری خود را به گذشته موکول کنیم

پایان مدارس خشتی و گلی شعاری است که مدیران پیشین آموزش و پرورش نیز عنوان کرده‌‎ بودند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه نباید کم کاری خود را به گذشته موکول کنیم، تصریح کرد: چنانچه مطالعات آمایش سرزمینی و حرکت بر اساس برنامه در دستور کار مسئولان قرار می‌گرفت، بسیاری از مشکلات حل می‌شد.

وی با یادآوری اینکه پایان مدارس خشتی و گلی شعاری است که مدیران پیشین آموزش و پرورش نیز عنوان کرده‌‎ بودند، افزود: این در حالیست که فضاهای آموزشی موجود به هیچ عنوان جوابگوی نیاز استان سیستان و بلوچستان نیست.

این نماینده مردم در مجلس ضمن حمایت از فعالیت‌های رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، یادآور شد: فعالیت‌های رخشانی‌مهر که فردی عملیاتی و کاربلد است، جای تقدیر دارد و باید اذعان کرد که از زمان حضور وی در سازمان نوسازی شاهد تحول در این سازمان بوده‎‌ایم که جای تقدیر و تشکر دارد.

افزایش 4 برابری بودجه نوسازی در قیاس با سال گذشته

یارمحمدی با اشاره به افزایش 400 درصدی بودجه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، اضافه کرد: طی سال‌‌های اخیر از ظرفیت مجلس و بودجه‌های موجود در این حوزه به خوبی استفاده شده و امیدواریم این روند با تمرکز به استان‌های عقب تر از شاخص‎های پایین تر ادامه داشته باشد.

توسعه متوازن در دستور کار آموزش و پرورش باشد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس توسعه متوازن را یکی از ضرورت‌های اصلی کشور دانست و تصریح کرد: طبق برآوردهایی که در ابتدای برنامه پنجم صورت گرفت، قرار بود طی سه سال 700 میلیارد تومان برای جبران عقب ماندگی استان سیستان و بلوچستان به ما تعلق گیرد که متأسفانه حتی یک ریال هم از این رقم محقق نشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet