حلول ماه ربیع الاول
1398/05/23 11:41:59
سرویس اجتماعی
شاعری با اشاره به تشریفاتی بودن بودجه پسماند:

انتقاد کلانتری از نمایندگان شمالی فرار رو به جلو است

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران با تاکید بر اینکه بودجه مدیریت پسماند باید قابلیت تصویب در مجلس را داشته باشد، گفت: متاسفانه سازمان حفاظت محیط زیست طی سه سال اخیر قدمی در جهت مدیریت پسماند بر نداشته است.
انتقاد کلانتری از نمایندگان شمالی فرار رو به جلو است عضو مجمع نمایندگان استان مازندران با تاکید بر اینکه بودجه مدیریت پسماند باید قابلیت تصویب در مجلس را داشته باشد، گفت: متاسفانه سازمان حفاظت محیط زیست طی سه سال اخیر قدمی در جهت مدیریت پسماند بر نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100905283509.jpg انتقاد,کلانتری,از,نمایندگان,شمالی,فرار,رو,به,جلو,است Icana

علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات کلانتری در مورد نمایندگان استان‌های شمالی مبنی بر اینکه بودجه پسماند با بی‌تدبیری نمایندگان شمال حیف و میل شد، گفت: مجلس در قوانین بودجه سال 97 و 98 تبصره‌ای را پیش بینی کرد که بر اساس آن نیم درصد از محل واردات کالاهایی که آلاینده محیط زیست هستند یعنی 1000 میلیارد تومان عوارض ورودی اخذ و صرف مدیریت پسماند با اولویت استان‌های شمالی شود اما متاسفانه محیط زیست و سایر دستگاه های ذیربط طی دو سال اخیر به وظیفه خود عمل نکردند و حتی توان تصویب آیین‌نامه اجرایی این مصوبه را نداشته‌اند.

علی محمد شاعری

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران افزود: سازمان محیط زیست و وزارت کشور مکلف هستند نسبت به عملیاتی شدن و پیگیری این مصوبه مهم مجلس اقدام کنند و به طور قطع اگر دولت تاکنون نسبت به اجرای این مصوبه اقدام می‌کرد بخش زیادی از مشکلات پسماند در کشور حل می‌شد.

وی یادآور شد: از سویی در لایحه بودجه 97 مقرر شد حدود 2 میلیارد دلار از صندوق دخیره ارزی برای مدیریت پسماند اختصاص یابد که به دلیل اینکه مجوزهای لازم برای اختصاص بودجه از مراجع ذی صلاح اخذ نشده بود بنابراین در صحن علنی مجلس رای نیاورد و مورد مخالفت نمایندگان قرار گرفت.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر دولت واقعا به فکر کنترل و مدیریت پسماند استان‌های شمالی بود بهتر بود مراحل قانونی را طی می‌کرد  نه اینکه بدون طی مراحل قانونی مبلغی را برای مدیریت پسماند پیش‌بینی کند.

بودجه مدیریت پسماند باید قابل تصویب در مجلس باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه نمایندگان استان‌های شمالی به طور مداوم موضوع اختصاص بودجه برای کنترل و مدیریت پسماند را پیگیری می‌کنند، تصریح کرد: دولت باید در بودجه سالانه منابعی را برای موضوع مدیریت پسماند پیش بینی کند که قابلیت تصویب در مجلس را داشته باشد.

محیط زیست طی سه سال اخیر قدمی در جهت مدیریت پسماند برنداشته

شاعری از کلانتری خواست به جای پرداختن به حواشی به وظیفه اصلی خود بپردازد و گفت: متاسفانه سازمان حفاظت محیط زیست طی سه سال اخیر قدمی در جهت مدیریت پسماند برنداشته است در این رابطه نمایندگان استان های شمالی به وظیفه خود عمل کردند اما سازمان حفاظت محیط زیست در انجام وظیفه خود کوتاهی و قصور کرده است.

بیشتر بخوانید:

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: بهتر است کلانتری به جای فرافکنی به وظیفه اصلی خود که همانا حفاظت از محیط زیست است بپردازد و از ادبیات غیرسازنده و اظهارات غیرواقعی پرهیز کند در واقع انتقاد کلانتری از نمایندگان استان‌های شمالی فرار رو به جلو است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر
  • انتقاد کلانتری از نمایندگان شمالی فرار رو به جلو است


آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet