ایام محرم 1398
1398/05/23 08:28:00
سرویس فرهنگی
در نشست شورای فرهنگ عمومی پردیس مطرح شد؛

ضرورت نهادینه کردن فرهنگ غدیر برای خنثى‌سازی توطئه‌های دشمن

سومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان پردیس با حضور دو تن ازنمایندگان تهران برگزار و در این نشست بر نهادینه کردن فرهنگ غدیر برای خنثى‌سازی توطئه‌های دشمن تأکید شد.
ضرورت نهادینه کردن فرهنگ غدیر برای خنثى‌سازی توطئه‌های دشمن سومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان پردیس با حضور دو تن ازنمایندگان تهران برگزار و در این نشست بر نهادینه کردن فرهنگ غدیر برای خنثى‌سازی توطئه‌های دشمن تأکید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908106181683005.jpg ضرورت,نهادینه,کردن,فرهنگ,غدیر,برای,خنثى‌سازی,توطئه‌های,دشمن Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان پردیس از سلسله نشست های این شورا با حضور سیده فاطمه ذوالقدر و طیبه سیاوشی شاه عنایتی نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و فرماندار پردیس، اعضای شورای تامین، شهردار، رؤسای ادارات و نیروی انتظامی و  بسیج در دفتر امام جمعه این شهرستان به منظور برررسی نتایج حاصل از اجرایی شدن مصوبات قبل و با هدف بررسی موضوع برگزاری مراسم‌ها و آیین‌‎های مذهبی برگزار شد.

ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی در این نشست بر نهادینه کردن تفکر و فرهنگ غدیر  برای خنثى ساختن توطئه و نقشه های دشمن تاکید داشت و افزود: تحکیم جایگاه ولایت و رسیدن به وحدت ملی هرچه بیشتر نیازمند اقدامات فرهنگی است.

وی بیان کرد: در این خصوص اصلاح ساختار بودجه‌های فرهنگی یک ضرورت و پیش نیاز برای تحقق بهینه این موضوعات است که موضوع در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار دارد.

ذوالقدر  بر ضرورت جلوگیری از موازی کاری و لزوم هم افزایی دستگاه‌ها تاکید کرد و از تعامل خوب دستگاه‌ها به ویژه فرمانداری و امام جمعه شهرستان پردیس جهت تحقق مصوبات نشست‌های قبلی این شورا تشکر کرد.

سیاوشی نیز بیان داشت: باید از ظرفیت مراسم‌های مذهبی خصوصا در ایام محرم برای ارشاد و راهنمایی جوانان بهره برد، در این خصوص زبان خوش و ذکر بیاناتی از سیره و ایام زندگانی امام حسین (ع) با هدف الگوسازی می‌تواند بسیار موثر باشد.

وی افزود: لازم است هیأت‌های مذهبی با همکاری سایر نهادها نظارت لازم و کافی را بر برپایی مراسم‌ها و آیین‌های مذهبی به خصوص در ماه محرم به کار گیرند تا ضمن آسیب شناسی رخدادهای آن امکان نقد و بررسی و برگزاری کارگاه های آموزشی فراهم شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet