هدر موبایل
1398/05/26 15:54:00
سرویس سیاسی
نوریان با اشاره به توافق ترکیه و آمریکا:

منطقه حائل امنیتی در شمال سوریه تنش‌زا خواهد بود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: توافق آمریکا با ترکیه برای ایجاد منطقه حائل امنیتی در شمال سوریه زمینه ایجاد التهاب و تنش را در منطقه فراهم می‌کند.
منطقه حائل امنیتی در شمال سوریه تنش‌زا خواهد بود عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: توافق آمریکا با ترکیه برای ایجاد منطقه حائل امنیتی در شمال سوریه زمینه ایجاد التهاب و تنش را در منطقه فراهم می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103298981195.jpg منطقه,حائل,امنیتی,در,شمال,سوریه,تنش‌زا,خواهد,بود Icana

اردشیر نوریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توافق صورت گرفته بین ترکیه و آمریکا برای ایجاد یک منطقه حائل امنیتی در شمال سوریه، گفت: معادلات مختلفی در مورد سوریه وجود دارد و بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای بر اساس منافع خود در این منطقه نقش آفرینی می کند و آمریکا و ترکیه نیز بر همین اساس به دنبال منافع خود در این منطقه هستند.

نماینده مردم شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: آمریکا به دنبال مدیریت قدرت های موثر در بحران سوریه است و با ایجاد ائتلاف برای تشکیل منطقه حائل امنیتی در شمال سوریه می خواهد این مدیریت خود را در ترکیه اعمال و روابط خود با این کشور را در مورد سوریه متعادل کند.

وی تأکید کرد: این اقدام زمینه مداخلات بعدی و کنترل گری آمریکا در سوریه را فراهم می کند و به هر صورت در آینده امنیت منطقه را به مخاطره می اندازد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: لازم است کشورهای مستقل و مجامع بین المللی از شکل گیری جبهه ای یک سویه و برخلاف منافع ملت سوریه جلوگیری کند چرا که اینگونه اقدامات حرکت به سمت تقسیم جغرافیایی سوریه و سهم خواهی و صف آرایی جدیدی در این منطقه است و بدعت غلطی است که اثرات منفی خود را در ادامه خواهد گذاشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet