آغاز امامت اما زمان (عج)
1398/05/23 16:58:00
سرویس سیاسی
امیرحسنخانی:

چرخش امارات به سمت ایران کار عاقلانه ای است

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می گوید اعراب متوجه شده اند که آمریکا قدرت گذشته را ندارد حتی عربستان هم به دنبال برقراری ارتباط با ایران است.
چرخش امارات به سمت ایران کار عاقلانه ای است نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس می گوید اعراب متوجه شده اند که آمریکا قدرت گذشته را ندارد حتی عربستان هم به دنبال برقراری ارتباط با ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611106246804206.jpg چرخش,امارات,به,سمت,ایران,کار,عاقلانه,ای,است Icana

محمدرضا امیرحسنخانی عضو هیات رئیس کمیسیون اصل 90 در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به چرخ امارات به سمت ایران و احتمال گفت‌وگوی عربی-ایرانی، گفت: علت این چرخش را می تواند در 2 اتفاقی که اخیرا در منطقه رخ داده است، پیدا کرد.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90  مجلس اظهار داشت: سقوط پهپاد آمریکایی و چشم پوشی ایران از امارات در این زمینه تاثیر بسزایی در این چرخش داشت، پهپاد جاسوسی آمریکا از پایگاه اماراتی ها به سمت ایران آمده بود با این حال تهران نسبت به اقدام اماراتی ها چشم پوشی کرد.

نماینده مردم فردوس در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: نکته دیگر بحث یمن است اعراب با حمایت آمریکا همه عزم خود را جزم کرده اند تا در یمن فاجعه انسانی رخ دهد تا نهایتا حوثی ها را وادار به تسلیم کنند، اما یمنی ها عملیات موفقی علیه عربستان انجام دادند، تهدید کردند اگر امارات بیش از این تنش در کشورشان ایجاد کند به آنها هم ماننده عربستان فشار می آورد.

وی گفت: اگر حوثی ها موشک یا پهپادی به سمت امارات بفرستند این کشور خسارت بسیاری را متحمل می شود، امارات با جذب سرمایه خارجی و گردشگر امورات خود را می گذراند.

امیرحسنخانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: بنابراین اگر تنشی در این کشور کوچک رخ دهد سرمایه گذاری از امارات خارج می شود و دیگر درآمد گردشگری نخواهد داشت، با این حساب اماراتی ها کار عاقلانه ای انجام داده اند و با چرخش به سمت ایران کشورشان را حفظ کرده اند.

عربستان به دنبال ارتباط با ایران است

این نماینده مجلس گفت: آمریکا دیگر قدرت گذشته را ندارد و هیمنه واشنگتن از بین رفته است، کشورهای منطقه و اعراب مشاهده می کنند با وجود اینکه آمریکا مانند گذشته رجز خوانی می کند اما نمی تواند به آن عمل کند، از این رو بسیاری از متحدان واشنگتن در منطقه برای ادامه همکاری با آمریکا دو دل شده اند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه دوری اعراب از آمریکا به نفع مردم منطقه است، اظهار داشت: عربستان هم متوجه شده است که آمریکا قدرت گذشته را ندارد و با رفتاری که با حجاج ایرانی داشت نشان داد به دنبال برقراری ارتباط با ایران است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet