هدر موبایل
1398/05/23 17:00:41
سرویس اقتصادی
خجسته خبر داد:

محموله قاچاق ۱۷۷ میلیارد ریالی در هندیجان کشف شد

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس از کشف یک محموله قاچاق انواع تلفن همراه و قطعات یدکی خودرو در آب‌های استحفاظی شهرستان هندیجان خبر داد.
محموله قاچاق ۱۷۷ میلیارد ریالی در هندیجان کشف شد رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس از کشف یک محموله قاچاق انواع تلفن همراه و قطعات یدکی خودرو در آب‌های استحفاظی شهرستان هندیجان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101815541803.jpg محموله,قاچاق,۱۷۷,میلیارد,ریالی,در,هندیجان,کشف,شد Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از کشف یک محموله قاچاق انواع تلفن همراه و قطعات یدکی خودرو خبر داد و گفت: این محموله به‌وسیله یک شناور آبی وارد آب‌های استحفاظی شهرستان هندیجان شده بود. محموله این شناور روز گذشته با رصد و اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) و نیز هوشیاری نیروهای دریابانی کشف شد، این شناور قصد داشت از طریق مبادی غیرقانونی محوله خود به ارزش ۱۷۷ میلیارد و ۸۰۸ میلیون ریال را وارد کشور کند.

مبدا محموله قاچاق برخی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس بوده است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اطلاعات اعلام شده توسط فرماندار هندیجان، افزود: مبدا این کالاها برخی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس بوده است و دراین خصوص شناور مذکور توقیف و صاحبان آن به مراجع قضایی تحویل داده شده‌اند.

ضرورت مبارزه قاطعانه با قاچاق سازمان یافته

وی با اشاره به مذاکره‌ای که با رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان هندیجان داشته است، تاکید کرد: مبارزه قاطعانه با قاچاق سازمان یافته ضروری است، همچنین باید تحقیقات تکمیلی برای دستگیری عوامل مرتبط با این محموله در جریان قرار گیرد و جزییات بیشتر آن را متعاقبا اطلاع دهند.

وجود تعداد کثیری گوشی تلفن همراه و مبدل ارز دیجیتال در این محموله قاچاق 

خجسته اضافه کرد: طبق اطلاعات واصله و جزئیات اعلام شده توسط فرماندار این شهرستان بیشترین تعداد کالاهای کشف شده در این محموله را گوشی تلفن همراه است و ۲ هزار و ۶۸۹ دستگاه انواع تلفن همراه و تبلت، ۸۳۰ باطری گوشی و ۵۱۰ شارژر نیز در این محموله کشف و ضبط شد.

طبق اطلاعات واصله و جزئیات اعلام شده توسط فرماندار  شهرستان هندیجان بیشترین تعداد کالاهای کشف شده در این محموله را گوشی تلفن همراه است و ۲ هزار و ۶۸۹ دستگاه انواع تلفن همراه و تبلت، ۸۳۰ باطری گوشی و ۵۱۰ شارژر نیز در این محموله کشف و ضبط شد

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جریان کشف این محموله نیز ۱۴۵ دستگاه مبدل ارز دیجیتال و ۵۸۸ دستگاه پاور ماینینگ نیز ضبط و دراختیار مراجع ذی‌صلاح قرار گرفته است.

براساس این گزارش، در سال جاری ده‌ها محمولۀ کالای قاچاق و سوخت در مناطق ساحلی و آب‌های شمال غرب خلیج فارس کشف و ضبط شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet