ایام محرم 1398
1398/05/26 09:56:58
سرویس صحن
در صحن علنی صورت گرفت

واکنش کواکبیان به نگرانی یکی از فقهای شورای نگهبان درباره مصوبه مربوط به پسماندهای هسته‌ای

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به نگرانی یکی از فقهای شورای نگهبان درباره مصوبه مربوط به پسماندهای هسته ای، گفت: اصلا اینگونه نیست که بخواهیم پسماندهای کشورهای دیگر را به کشور خودمان بیاوریم.
واکنش کواکبیان به نگرانی یکی از فقهای شورای نگهبان درباره مصوبه مربوط به پسماندهای هسته‌ای عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به نگرانی یکی از فقهای شورای نگهبان درباره مصوبه مربوط به پسماندهای هسته ای، گفت: اصلا اینگونه نیست که بخواهیم پسماندهای کشورهای دیگر را به کشور خودمان بیاوریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201804105974693805.jpg واکنش,کواکبیان,به,نگرانی,یکی,از,فقهای,شورای,نگهبان,درباره,مصوبه,مربوط,به,پسماندهای,هسته‌ای Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (شنبه 26 مرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در واکنش به اظهارنظر یکی از فقهای شورای نگهبان در رابطه با مصوبه مجلس مبنی بر موافقت با "الحاق دولت ایران به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت پسماند پرتوزا و سوخت مصرف شده"، گفت: در مورد بحث پسماندهای هسته ای به عنوان کسی که در زمان بررسی این لایحه به عنوان موافق با آن صحبت کرده ام، باید بگویم؛ اصلا اینگونه نیست که بخواهیم پسماندهای کشورهای دیگر را به کشور خودمان بیاوریم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس خطاب به رئیس مجلس افزود: اگر جنابعالی در این مورد اظهارنظر کنید، شبهاتی که در افکار عمومی و فضای مجازی نسبت به شأن مجلس ایجاد شده است، رفع خواهد شد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در رابطه با این موضوع گفت: معاونت قوانین مجلس توضیحات کاملی (اینجا) در این خصوص داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به تذکر دیگر این عضو شورای نگهبان گفت: ایشان می فرمایند برخی از نمایندگان با وزرا لابی می کنند و در رابطه با استیضاح با هم بده بستان دارند، اما اگر مورد مشخصی دارند، بهتر است اسم  آورده شود، چرا که در این صورت همه نمایندگان زیر سوال می روند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در اواخر تیرماه سال جاری به لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مشترک ایمنی و مدیریت پسماندهای هسته ای رأی مثبت داده اند و در ادامه یکی از اعضای شورای نگهبان عنوان کرد که به سبب آنکه با تصویب این کنوانسیون ممکن است مسیر برای دفن زباله های هسته ای کشورهای دیگر در ایران باز شود، بنابراین چنین معاهده ای خلاف شرع و قانون است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet