ایام محرم 1398
1398/05/26 16:25:14
سرویس فرهنگی
در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح شد:

افزایش 70 میلیونی تعداد کاربران فضای مجازی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، از بررسی آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی فضای مجازی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس ناجا در نشست امروز کمیسیون متبوعش خبر داد.
افزایش 70 میلیونی تعداد کاربران فضای مجازی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، از بررسی آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی فضای مجازی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس ناجا در نشست امروز کمیسیون متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106130500402.jpg افزایش,70,میلیونی,تعداد,کاربران,فضای,مجازی Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار نشست امروز (شنبه 26 مردادماه) کمیسیون متبوعش، گفت: در این نشست موضوع فضای مجازی و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی ناشی از آن و سوءاستفاده‌هایی که در این فضا صورت می‌گیرد به عنوان یکی از دغدغه‌های همیشگی این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از مواردی که در این نشست مطرح شد افزایش تعداد کاربران فضای مجازی بود که از تعداد 300 هزار نفری که در سال 92 از این فضا استفاده می‌کردند به تعداد 70 میلیون کاربر افزایش یافته است.

تعامل وزارت ارتباطات و پلیس ناجا برای مقابله با جرائم سایبری

وی تصریح کرد: همکاری و تعامل خوب پلیس ناجا و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مقابله با جرائم سایبری همچون کلاهبرداری از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح شده و بر این امر تاکید شد که نیروی انتظامی موظف است در جهت برقراری نظم، امنیت، آرامش و پاسداری از ارزش‌های انقلاب فرهنگی هم در فضای واقعی و هم فضای مجازی گام بردارد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بر اساس آنچه در این نشست مطرح شد تاکنون دفاتر پلیس فتا در 174 شهر ایجاد شده و علاوه بر آن زیرساخت‌های لازم برای احداث این دفاتر در 150 شهر دیگر نیز در حال آماده‌سازی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: در این نشست مباحثی پیرامون توافق همکاری بین ناجا و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز مطرح شده و پیشنهاداتی در این خصوص ارائه داده شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، تاکید کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سردار مجیدی، سردار سلیمانی جانشین فرمانده نیروی انتظامی و سردار اشراق معاون حقوقی و امور مجلس ناجا در این نشست حضور داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet