ایام محرم 1398
1398/05/30 17:10:31
سرویس سیاسی
اولادقباد:

زنان پیاده نظام احزاب نباشند

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت:احزاب باید به این بلوغ سیاسی و فکری برسند که زنان پیاده نظام احزاب نباشند و احزاب بتوانند نیروهای توانمند در همه حوزه ها تربیت و به جامعه معرفی کنند.
زنان پیاده نظام احزاب نباشند رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت:احزاب باید به این بلوغ سیاسی و فکری برسند که زنان پیاده نظام احزاب نباشند و احزاب بتوانند نیروهای توانمند در همه حوزه ها تربیت و به جامعه معرفی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907103289051452.jpg زنان,پیاده,نظام,احزاب,نباشند Icana

فریده اولادقباد در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نقش احزاب پاسخگو در انتخابات و همینطور فعالیت احزاب ،گفت: افراد در فضا و حال و هوای انتخابات جذب احزاب می شوند و تا انتخابات بعدی دوباره رها می شوند، بعد از آن تا زمان انتخابات فراموش می‌شوند.

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: امیدوارم احزاب به این بلوغ سیاسی و فکری برسند که زنان پیاده نظام احزاب نباشند و احزاب بتوانند نیروهای توانمند در همه حوزه اقتصادی،فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی تربیت و به جامعه معرفی کنند و بعد از معرفی آنها را حمایت کنند.

بیشتر بخوانید:

 

افراد فعال در حزب بعد از انتخابات رها و فراموش می شوند

اولادقباد تاکید کرد:اگر افراد متشکل در حزب، برنامه ها ،طرح ها و پیشنهاداتی را دارند در حوزه کار قانونگذاری،در حوزه کار اجرایی و در سایر حوزه‌ها به این افراد کمک کنند و آنها را حمایت کنند و آنها را رها نکنند؛ این نباشد که افراد یک مدت زمانی که انتخابات وجود دارد،معرفی شوند و بعد رها بشوند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه یک نکته وجود دارد که احزاب باید به صورت فراگیر کار کنند،ادامه داد: جذب افراد در حزب نباید فقط در کلانشهرها باشد، هنوز احزاب ما در بسیاری از شهرها برای جذب نیروهای توانمند و شایسته نتوانستند این افراد را شناسایی کنند و جذب کنند و هیچ اقبالی در بین مردم نداشته اند. 

احزاب باید افراد علاقمند را شناسایی، جذب و آنها را تربیت کنند

وی با بیان اینکه اگر حزبی در کشوری وجود دارد و رای مردم را می طلبد؛ باید برنامه‌هایش را ارائه دهد، خاطرنشان کرد: احزاب هم در کلانشهرها و هم در شهرهای کوچک تر باید به نحوی ورود پیدا کنند که بتوانند یک بانک اطلاعاتی را از افراد شایسته ، توانمند و علاقمند به کار احزاب شناسایی، جذب و آنها را تربیت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: احزاب بعد از تربیت افراد آنها را باید برای احراز پست های کلان مدیریتی، در حوزه قانون‌گذاری و اجرایی معرفی کرده و بعد از آن از آنها حمایت کنند و پشتیبان آنها باشند این نکته خیلی مهم است.

وی با بیان اینکه حزب زنان در احزاب بسیار کم است و این را باید نهادینه کرد، تاکید کرد: زنان را در احزاب باید جذب کرد، اما نه اینکه زنان پیاده نظام احزاب باشند یعنی بیایند برای حضور آن ها در پست‌های کلیدی تلاش کنند.کار احزاب بیشتر معرفی افراد است تا در عرصه قدرت باشند و زنان توانمند و شایسته که احزاب آنها را پیدا وجذب می کنند و خودشان هم علاقمند به کار حزبی هستند نباید به عنوان پیاده نظام احزاب باقی بمانند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حمایت حاکمیت از فعالیت احزاب و افرادی که جذب احزاب می شوند، تصریح کرد: احزاب از افراد پشتیبانی کنند و اگر لیست انتخاباتی ارائه می‌دهند، حتما در آن لیست نام چند خانم باشد، اگر افراد را به کابینه دولت معرفی می کنند برای انتخاب وزیر و معاون وزیر باید افراد توانمند، شایسته با تجربه و تربیت شده حزب را هم به دولت معرفی کنند و در بین آن‌ها زنانی که حضور دارند باید این پارامترها را داشته باشند و باید آنها را معرفی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet