هدر اصلی
1398/05/30 23:08:00
سرویس سیاسی
رحیمی:

نگاه دنیا به محور مقاومت تغییر کرده است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه کشورهای سلطه گر و ائتلاف هایی که دنباله‌رو آمریکا و اسرائیل هستند ، هم قاعدتا این  است که محور مقاومت یک خط پایدار بوده و یک خط متزلزل و فصلی نیست.
نگاه دنیا به محور مقاومت تغییر کرده است عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه کشورهای سلطه گر و ائتلاف هایی که دنباله‌رو آمریکا و اسرائیل هستند ، هم قاعدتا این  است که محور مقاومت یک خط پایدار بوده و یک خط متزلزل و فصلی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100196869932.jpg نگاه,دنیا,به,محور,مقاومت,تغییر,کرده,است Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به سالروز پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳روزه و سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان گفت: مقاومت با توجه به موفقیت هایی که در طول سالیان گذشته داشته هم در حوزه فلسطین ،آزادسازی سوریه ،در مقابله با اسرائیل و مقاومت هایی که در برابر رژیم صهیونیستی انجام داده اند؛ همه اینها افتخاراتی بوده که قدرت دفاعی خط مقاومت را توانست به کل دنیا،آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها نشان بدهد.

بیشتر بخوانید:

محور مقاومت یک خط متزلزل و فصلی نیست

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ائتلاف های برخی کشورهای عربی با آمریکا و صهیونیسم، افزود: ائتلاف هایی که دنباله‌رو آمریکا و اسرائیل هستند، هم قاعدتا این ائتلاف ها هم در کشورهای عربی و کشورهای خاورمیانه نگاهشان این خواهد بود که محور مقاومت یک خط پایدار بوده یک خط متزلزل و فصلی نیست.

مقاومت ریشه در یک عقبه اعتقادی دارد

رحیمی با بیان اینکه  قاعدتاً نگاه ها به خط مقاومت تغییر پیدا کرده است، مطرح کرد:به این معنا که قاعدتاً مقاومت ریشه در یک عقبه اعتقادی دارد،آن عقبه اعتقادی است که برتری میدانی را نصیب خط مقاومت کرده است.

وی ادامه داد:لبنان، سوریه، عراق، یمن و نیرو‌های حماس در فلسطین،در پاکستان و فاطمیون افغانستان از عناصر اصلی جبهه مقاومت هستند که در کل منطقه پراکنده‌ شده اند. حتی در بخش‌هایی از آمریکای لاتین وجود برخی عناصر می‌تواند تهدیدی برای منافع آمریکا باشد.

ائتلاف سعودی در جنگ یمن درس آموزی لازم را از خط مقاومت داشته باشند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سخنان سیدحسن نصرالله از یک پشتوانه حقیقی و واقعی برخوردار است، تاکید کرد:در بیان دبیرکل حزب‌الله لبنان به این نکته تاکید شده که حمله احتمالی به ایران در واقع اعلام جنگ علیه کل نیرو‌های مرتبط با محور مقاومت در منطقه است و این نشان از بهم پیوستگی و انسجام محور مقاومت دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه بشارت سیدحسن نصرالله در سخنرانی خود نسبت به پیروزی یمن و شکست ائتلاف سعودی تصریح کرد: امیدواریم جنگ یمن به سمتی پیش برود که کشورهایی که مقابل یمن قرار گرفتند به اندازه کافی درس آموزی لازم را از خط مقاومت داشته باشند و تجدیدنظر اساسی را در رویکردشان داشته باشند.

به گزارش خانه ملت؛ سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله مطرح کرد:اگر معادله ارتش، ملت و مقاومت نبود، طرح خاورمیانه جدید که آمریکا به‌دنبال اجرای آن از ایستگاه لبنان بود، شکست نمی‌خورد.

هدف از جنگ جولای، درهم کوبیدن مقاومت در لبنان و نابودی آن در فلسطین و پایان دادن به حکومت رئیس جمهور اسد در سوریه و نابودی مقاومت جدید در عراق و منزوی کردن ایران با هدف از بین بردن آن بود و اگر این پروژه به موفقیت منجر می‌شد، آمریکا بر منطقه ما سیطره می‌یافت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet