هدر موبایل
1386/08/21 11:42:00
سرویس سیاسی
در مراسم افتتاح آزادراه "همدان - ساوه" عنوان شد

حداد عادل: سرمایه گذاری در راه و ارتباطات، صرفه جویی در سایر هزینه هاست

حداد عادل در مراسم افتتاح آزادراه "همدان - ساوه" تصریح کرد: سرمایه گذاری در راه و ارتباطات، صرفه جویی در سایر هزینه هاست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی در اولین برنامه سفر یکروزه خود به استان همدان آزادراه "همدان - ساوه" را افتتاح کرد.

"غلامعلی حدادعادل" در مراسم افتتاح این آزادراه  با اشاره به روند روز افزون توسعه در کشور اظهار داشت: هر قدمی که در راه توسعه برداشته می شود خشتی بر خشت دیگر برای سربلندی ایران عزیز نهاده می شود.

رییس مجلس گفت: شاید در نظر اول به دلیل پرهزینه بودن احداث بزرگراه ها و راه آهن، برای تصمیم گیران سخت باشد که این هزینه ها را متقبل شودند ولی باید بگویم سرمایه گذاری در راه و ارتباطات، صرفه جویی در سایر هزینه هاست. چرا که از این طریق دیگر نیاز نیست تاسیسات را متعدد کرد و می شود یک بیمارستان یا یک دانشگاه برای منطقه وسیعی ساخت.

وی با اشاره به رابطه میان پیشرفت یک کشور و راه ها و وسایل ارتباطی گفت: خوشبختانه پس از انقلاب در توسعه راه ها، راه آهن و راه های هوایی موفق بوده ایم اما هنوز راهی طولانی برای رسیدن به حد مطلوب مانده است.

وی تصریح کرد: زیرساخت های توسعه تضمینی برای پیشرفت کشور است و مجلس هم با چنین نگاهی پشتیبان دولت است همانطور که دو هفته قبل لایحه سوخت و حمل و نقل را با بودجه ای مناسب به تصویب رسانید.

"حدادعادل" ضمن تشکر از تلاشگران و سازندگان این بزرگراه گفت: اگر یک نفر این پروژه را افتتاح می کند این پیام را به ملت می دهد که همه دست در دست هم برای پیشرفت کشور تلاش می کنیم.

رئیس مجلس با اشاره به فعالیت های قرارگاه خاتم الانبیاء گفت: آمریکا از حضور سپاه در عرصه سازندگی عصبانی است اما سپاه قدر این کشور را می داند و این سردارانی که امروز تلاش می کنند همان رزمندگان دیروزند که در سنگرها جان فدا می کردند و امروز این کشور را می سازند تا پاسخی به خون شهیدان داده باشند.

وی با اشاره به اتخاذ سیاست های غلط از سوی آمریکایی ها گفت: یکی از نشانه های سیاست غلط آمریکایی ها این است که در ایران با نهادهایی دشمنی می کنند که محبوب مردمند و از کسانی تعریف می کنند که محبوب مردم نیستند. مردم خدمات سپاه را می دانند و همچنین از پیوند سپاه با انقلاب آگاهند.

رئیس مجلس در پایان این مراسم ضمن افتتاح آزاد راه همدان - ساوه از دست اندرکاران ساخت این آزاد راه تقدیر کرد.

لازم به ذکر است بزرگراه ساوه - همدان به طول 45 کیلومتر و قسمتی از آزادراه کربلا که تا مرز عراق ادامه خواهد داشت می باشد که به منظور کوتاه نمودن زمان مسافرت، ارتباط سریع ایران با عراق و سوریه و کشورهای اروپایی حاشیه دریای مدیترانه و به عبارت دیگر احیای جاده ابریشم احداث گردیده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet