حلول ماه ربیع الاول
1388/07/20 09:14:00
سرویس صحن
پاسخ مجلس به اظهارات احمدی نژاد

لاریجانی: هدفمند کردن یارانه‌ها نیازمند قانون است

**رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده نهاوند که به اظهارات شب گذشته رئیس جمهور مبنی بر اینکه هدفمند کردن یارانه‌ها نیازمند لایحه جداگانه نبود اشاره داشت، گفت: از نظر ما هدفمند کردن یارانه‌ها نیازمند قانون است چه در قالب قانون برنامه و چه در قالب لایحه.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مهدی سنایی" در جلسه علنی روز دوشنبه با اشاره به اظهارات شب گذشته رئیس جمهور در رسانه ملی مبنی بر اینکه هدفمند کردن یارانه‌ها نیازمند لایحه جداگانه‌ای نبود، خاطرنشان کرد: آقای احمدی نژاد فرمودند این موضوع نیاز به لایحه جداگانه نداشت و می‌شد آن را در لایحه بودجه دید اما این خواست مجلس بود که جداگانه لایحه داده شود.

وی افزود: سوال این است که وقتی لایحه‌ای برای چند سال پیش بینی شده و قانون فرادستی آن یعنی قانون برنامه پنجم توسعه تهیه نشده است، آیا ضرورت نداشت جهت اینکه نقض قانون پیش نیاید و با برنامه پنجم تناقض نداشته باشد، ابتدا برنامه پنجم توسعه را تدوین کنیم و سپس به بررسی این لایحه بپردازیم.

"علی لاریجانی" رییس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده نهاوند گفت: این بحث روشن است و اگر آقای رئیس جمهور مطلبی فرمودند به اداره جلسه مربوط نمی‌شود که شما تذکر دهید.

وی افزود: آقای رئیس جمهور صحبتی کردند که نمی‌دانم استنادش چیست اما از نظر ما هدفمند کردن یارانه‌ها نیازمند قانون است چه در قالب قانون برنامه باشد چه در قالب لایحه.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet