ایام محرم 1398
1398/05/27 12:05:40
سرویس فرهنگی
اولادقباد مصوبه مهم کمیسیون آموزش را تشریح کرد؛

استفاده از واژه "مدرسه" فقط با مجوز آموزش و پرورش

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مصوبه روز گذشته کمیسیون متبوعش، عنوان کرد: از این پس، مؤسسه‌ها و مراکز بسیاری همچون مدرسه طبیعت، مدرسه موسیقی، مدرسه فوتبال، مدرسه هنرهای رزمی و غیره باید با مجوز رسمی از آموزش و پرروش فعالیت کنند.
استفاده از واژه "مدرسه" فقط با مجوز آموزش و پرورش عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مصوبه روز گذشته کمیسیون متبوعش، عنوان کرد: از این پس، مؤسسه‌ها و مراکز بسیاری همچون مدرسه طبیعت، مدرسه موسیقی، مدرسه فوتبال، مدرسه هنرهای رزمی و غیره باید با مجوز رسمی از آموزش و پرروش فعالیت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103913399064.jpg استفاده,از,واژه,"مدرسه",فقط,با,مجوز,آموزش,و,پرورش Icana

فریده اولادقباد در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب طرح الحاق یک تبصره به بند "الف" ماده 2 قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی در نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، عنوان کرد: این طرح که با امضای 54 تن از نمایندگان در دستور کار کمیسیون قرار دارد به منظور جلوگیری از عنوان "مدرسه" در دستور قرار گرفته است.

بسیاری از مؤسسه‌ها و مراکزآموزشی مجوز رسمی ندارند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: امروزه مؤسسه‌ها و مراکز بسیاری همچون مدرسه طبیعت، مدرسه موسیقی، مدرسه فوتبال، مدرسه هنرهای رزمی و غیره با عنوان مدرسه در زمینه های مختلف هنری، ادبی، ورزشی، زیست محیطی و امثال آن در حال فعالیت هستند که هیچ کدام نه برنامه درسی رسمی وزارت آموزش و پرورش را ارائه می‌دهند و نه از وزارتخانه مجوز تأسیس و فعالیت خود را دریافت کرده اند.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه در عرف جامعه، نهاد "مدرسه" وابسته و متعلق به وزارت آموزش و پرورش شناخته شده و متولی حوزه تعلیم و تربیت دانسته شده است، بنابراین بروز و ظهور هرگونه تخلف و کژکارکردی در مؤسسه‌ها و مراکز مزبور که با عنوان مدرسه در حال فعالیت هستند سبب می شود تا اعتبار و مشروعیت نهاد تربیتی مدرسه و وزارت آموزش و پرورش در اذهان عمومی و نیز نهادهای نظارتی و امنیتی خدشه دار شود.

چه مراکزی می‌توانند از عنوان «مدرسه» استفاده کنند

سایر مؤسسه ها و مراکز مکلفند ظرف مدت سه ماه پس از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون، واژه «مدرسه» را از عنوان خود حذف کنند

اولاد قباد یادآور شد: ماده واحده  این طرح به شرح ذیل است و در آن قید شده که به کاربردن عنوان «مدرسه» به هر شکلی، فقط برای واحدهای آموزشی و پرورشی ارائه دهنده آموزش های رسمی وزارت آموزش و پرورش که مجوز تاسیس و فعالیت خود را از این وزارتخانه دریافت می کنند، مجاز است.

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: همچنین در طرح پیشنهادی تأکید شده که سایر مؤسسه ها و مراکز مکلفند ظرف مدت سه ماه پس از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون، واژه «مدرسه» را از عنوان خود حذف کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری اینکه طرح مذکور با حضور مسئولان آموزش و پرورش بررسی شد، افزود: مراکز آموزشی در صورت استفاده غیرمجاز از نام مدرسه تعلیق و مشمول جریمه‌های نقدی خواهند شد./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet