هدر موبایل
1388/07/20 14:09:00
سرویس بین الملل
با ارسال پیامی به دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس

جلالی خواستار تحرک پارلمانی در باره وضعیت فلسطین شد

**کاظم جلالی طی پیامی به دبیر کل اتحادیه بین‌‌المجالس خواستار تحرک جدی از سوی مجامع بین المللی پارلمانی در رابطه با اوضاع جاری فلسطین شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دبیر کل گروه بین الملل جمهوری اسلامی ایران طی پیامی به جانسون دبیر کل اتحادیه بین المجالس خواستار تحرکی جدی از سوی مجامع بین المللی پارلمانی در رابطه با اوضاع جاری فلسطین شده است.
جلالی در این پیام از دبیرکل اتحادیه بین المجالس خواستار بررسی اوضاع فلسطین در اجلاس 121 مجمع بین‌المجالس که هفته آینده در ژنو برگزار می‌شود، شده است. 
متن پیام جلالی به شرح زیر است:

تحولات جاری در سرزمین‌های اشغالی در پی دامن زدن به موج خشونت‌ها از سوی رژیم اشغالگر قدس در روزهای اخیر می‌رود تا فصل جدیدی از مبارزات حق طلبانه ملت مظلوم فلسطین برای احقاق حقوق حقه خود را به ثبت برساند.

در شرایطی چنین حساس که رژیم صهیونیستی برای تغییر هویت شهر مقدس قدس تحرکات جدیدی را شروع کرده و قصد دارد با اقداماتی مذبوحانه اهداف شوم خود را برای تغییر وضعیت مسجد الاقصی به مرحله اجرا در آورد. مردم بی دفاع فلسطین بیش از هر زمان دیگر به حمایت‌های سیاسی و معنوی جامعه بین المللی احساس نیاز می‌کنند.

شکی نیست که موفقیت‌ نهایی مبارزات مردم مظلوم فلسطین برای دفع تجاوز از سرزمین های اشغالی که هر روز ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد. در گرو حمایت همه جانبه جامعه بین المللی از جمله نهادهای پارلمانی به عنوان تجسم اراده مردم و افکار عمومی جهان می‌باشد.

بدیهی است اتحادیه بین المجالس یا به عبارت دیگر، پارلمان جهان به عنوان یک نهاد بین المللی پارلمانی که سابقه فعالیت ان به بیش از یک قرن می‌رسد و سهم بسزایی در زمینه پیدایش بسیاری از سازمان‌های بین المللی داشته و در راستای دموکراسی پارلمانی با هدف تامین صلح و امنیت بین المللی و ارتقاء حقوق بشر نقش محوری و حیاتی ایفا نموده است و ظیفه دارد که در این برهه حساس نیز رسالت خود را در ابعاد پارلمانی فعالیت‌های بین المللی ایفا نماید.

بر این اساس اجلاس 121 مجمع بین المجالس در ژنو فرصتی را فراهم خواهد آورد تا اتحادیه بتواند در چارچوب اقدامات پارلمانی نیز تحرکی جدی در قبال اوضاع جاری فلسطین از خود نشان داده و گامی مهم در زمینه پیگیری حقوق حقه ملت مظلوم فلسطین بردارد.

کاظم جلالی

دبیر کل بین‌المجالس جمهوری اسلامی ایران

 

 

 

           

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet