هدر موبایل
1398/05/31 20:28:51
سرویس فرهنگی
دهمرده:

باید بر روی توانمندی‌های داخلی سرمایه‌گذاری کرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آمریکا بارها ثابت کرده که به هیچ تعهدی پایبند نیست بنابراین باید از آمریکا و بیگانگان دل کند و بر ظرفیت‌های داخلی تکیه کرد.
باید بر روی توانمندی‌های داخلی سرمایه‌گذاری کرد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آمریکا بارها ثابت کرده که به هیچ تعهدی پایبند نیست بنابراین باید از آمریکا و بیگانگان دل کند و بر ظرفیت‌های داخلی تکیه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201804106676488444.jpg باید,بر,روی,توانمندی‌های,داخلی,سرمایه‌گذاری,کرد Icana

حبیب اله دهمرده  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دل بریدن ملت و مسئولان از بیگانگان باعث جوشیدن کشور از درون شده است، گفت: باید پرسید که چقدر وقت برای برجام صرف شد؟ چقدر فرصت سوزی شد و تا چه اندازه از درون غفلت صورت گرفت؟ حاصل این مطلب این بود که به بیگانگان، خارج از کشور و مستکبران و آمریکا امید بسته بودیم در نتیجه از درون غفلت شد و مردم ناامید شدند.

ایران به جایی رسیده که موشک تولید کرده و پهپاد پیشرفته آمریکایی را سرنگون می‌کند

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس، افزود: بر روی تولیدات و ظرفیت‌های داخلی کم کار شده است به همین دلیل با توجه به اینکه مستکبران در طول تاریخ بدعهدی کردند و در برجام نیز بدعهدی آنها اثبات شد و در تمام زمینه‌ها مصادیق فراوانی وجود دارد که آمریکا علاقه‌ای برای همکاری نه با ایران بلکه با هیچ کشوری ندارد و همیشه زیر معاهدات می‌زند.

آمریکا هیچ وقت پایبند به معاهدات نیست

وی ادامه داد: آمریکا هیچ وقت پایبند به معاهدات نیست و بارها این موضوع را در طول تاریخ ثابت کرده است. تعدادی از مسئولان و عناصر داخلی که امید به آمریکا داشتند، نا امید شدند در نتیجه حاصل این کار این است که باید بر روی توانمندی‌های داخلی سرمایه‌گذاری کرد و از بیگانگان دل کند و به درون کشور دل بست.

وی با بیان اینکه ایران در ابعاد مختلف ظرفیت‌های خوبی دارد، تصریح کرد: در برخی از زمینه‌ها که به درون و توان داخلی توجه شده، ایران شاگرد اول تاریخ شده و شتاب گرفته است. کشورمان در زمینه‌های علمی، ماهواره، هوافضا و موشک رشد خوبی داشته است. ایران در یک زمانی سیم خاردار نداشت اما اکنون به جایی رسیده که موشک تولید می‌کند و پهپاد پیشرفته آمریکایی را سرنگون می‌کند.

دشمنان جمهوری اسلامی به دنبال این هستند که با ایران یک ارتباط منطقی برقرار کنند

دهمرده اظهار داشت: کلیه معادلات در حال حاضر برهم خورده و حتی دشمنان جمهوری اسلامی نیز به دنبال این هستند که با ایران یک ارتباط منطقی برقرار کنند و به دنبال تهدید و یا مطالبی از این دست که در دستور کارشان بود، نیستند چراکه آنها درون ایران و مردم ایران را نگاه می‌کنند و بر اساس آن تصمیم می‌گیرند.

ملت ایران با یکدیگر یکپارچه هستند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم ایران منسجم و یکپارچه هستند، افزود: مسئولان باید این انسجام و نگاه را در دستور کار خود قرار دهند و به ظرفیت‌های ایران توجه کنند بنابراین تنها در این زمان است که تحریم‌ها دیگر اثری ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: کشورهایی که تا دیروز با ایران مشکل داشتند، یکی پس از دیگری کم کم سعی می‌کنند تا ارتباط خود را با ایران از حالت خصومت به حالت دوستی و منطقی تبدیل کنند بنابراین این یک اصل است که از داده‌های فراوان کشور نهایت استفاده را ببریم و در آن زمان است که دیگر مشکلی در کشور نخواهیم داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet