ایام محرم 1398
1398/05/27 12:42:16
سرویس سیاسی
حضرت پور:

طرح ایجاد استان آذربایجان مرزی منتفی شد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس علت منتفی شدن طرح ایجاد استان آذربایجان مرزی را تشریح کرد.
طرح ایجاد استان آذربایجان مرزی منتفی شد عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس علت منتفی شدن طرح ایجاد استان آذربایجان مرزی را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906105474466621.jpg طرح,ایجاد,استان,آذربایجان,مرزی,منتفی,شد Icana

روح الله حضرت پور طلاتپه   نماینده مردم ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح ایجاد استان آذربایجان مرزی، توضیح داد: یکی از نمایندگان به دنبال جمع آوری امضا برای ایجاد منطقه آزاد آذربایجان بود که 67 نفر از نمایندگان این طرح را امضا کرده بودند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: در بررسی های بعدی مشخص شد که این طرح در واقع با هدف ایجاد استان آذربایجان مرزی تهیه شده است و از آنجایی که کشور نیاز به اتحاد و همبستگی دارد، تفکیک شهرستان ها به صلاح نیست، از این رو بنده و آقای قاضی پور با ارائه توضیحاتی به نمایندگان امضا کننده،  بیش از 50 نفر آنها متقاعد شدند که امضای خود را پس بگیرند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تاکید کرد: با مطرح شدن ایجاد استان آذربایجان مرزی، شهرستان های جنوبی نیز خواهان ایجاد استان جدید دیگری هستند، با این حساب تفکیک شهرستان ها جز ایجاد تنش سودی برای کشور ندارد و نباید این موضوع عملیاتی شود.

این نماینده مجلس گفت: با توجه به شرایط حساس کنونی کشور، بیش از 50 نفر از نمایندگان امضای خود را پس گرفتند و طرح ایجاد آذربایجان مرزی منتفی شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet