حلول ماه ربیع الاول
1388/07/20 12:57:00
سرویس صحن

تذکر نماینده تاکستان در ارتباط با تاخیر در طرح سوالات نمایندگان

**امیر طاهرخانی نماینده تاکستان از آنچه وی آن را تاخیر یک ساله در طرح سوالات برخی از نمایندگان عنوان کرد انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی با استناد به ماده 193 آیین نامه داخلی در خصوص سوال از وزرا اظهار داشت: متاسفانه شاهد هستیم که در برخورد با سوالات نمایندگان جانب عدالت رعایت نمی‌شود و بعضا با بی‌مهری با نمایندگان و برخوردهای تبعیض آمیز در این ارتباط برخورد می‌شود.

نماینده تاکستان خاطرنشان کرد: متاسفانه از زمان طرح برخی از سوالات نمایندگان حدود یکسال می‌گذرد و هنوز این سوالات مطرح نشده‌اند. سوالاتی که به صحن علنی آمده‌اند در صحن سوالاتی که باید در کمیسیون مطرح شوند تعیین تکلیف نشده‌اند.

وی افزود: انتظار ما اینست که کمیسیون‌ها و هیات رئیسه محترم در مورد طرح سوالات نمایندگان در صحن و کمیسیون دقت بیشتری داشته باشند و دستورات لازم را بدهند تا حق نمایندگان تضعیف نشود.

طاهرخانی اظهار داشت: سوالاتی که ما از وزرای کشور، فرهنگ و ارشاد و صنایع مطرح کردیم بخشی از اینها سالگردشان نزدیک است نگرانی ما اینست که نکند اینها از دستور خارج شده باشند و یا احیانا حذف شده باشد تعیین تکلیف نشدند.

وی افزود: تذکر دیگرم در خصوص اعتباراتی که حوادث غیر مترقبه اختصاص داده شد علی رغم اینکه مردم ما در نقاط مختلف کشور دچار خسارت‌های سنگینی می‌شوند باید به این حوادث اختصاص پیدا کند.

نماینده تاکستان اظهار داشت: مشاهده شده که این اعتبارات در موارد غیر ضرور هزینه می‌شود و ربطی به حوادث غیر مترقبه ندارد.

وی افزود: بنظر می‌رسد لازمست این اعتبارات در جای خودش هزینه شود و به خسارت‌هایی که مردم در این خصوص متحمل شدند اختصاص پیدا کند.

این گزارش می‌افزاید: محمدحسن ابوترابی فرد که ریاست جلسه علنی را در غیاب لاریجانی برعهده داشت گفت: در مورد تذکر اول باید بگویم که با توجه به آغاز به کار دولت جدید، سوالاتی که از قبل مطرح شده است به چند دسته تقسیم شد وزرای که در دولت جدید هم حضور دارند سوالات طبق روال در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: سوالاتی که از وزرایی که الان در کابینه نیستند و به صحن هم ارجاع نشده باشد با وزیر فعلی گفتگویی را انجام دهند که اگر موضوع سوال منتفی شد که از دستور خارج می‌شود اما اگر نماینده بر طرح سوالش تاکید داشت در دستور کار صحن قرار گیرد.

ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: در مورد سوالاتی هم که در دستور کار کمیسیون‌هاست نیز، این سوالات به دو دسته تقسیم شد سوالاتی که به شخص وزیر برمی‌گشت با تغییر وزیر سوال منتفی است و اگر سوال به دستگاه برمی‌گردد و در حال حاضر هم دستگاه نظر نماینده را تامین نکرده است طبق روال در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نایب رئیس مجلس در ارتباط با بخش دوم تذکر این نماینده گفت:‌ همانطور که مستحضرید حوادث غیرمترقبه یک دایره وسیع دارد و نمی‌شود به یک حوزه خاص اختصاص داد، اگر بودجه حوادث مترقبه را به یک حوزه خاص که مهم هم هست اختصاص دهیم، استان‌ها در شرایط حادی که ممکن است پیش بیاید با مشکل مواجه می‌شوند اما طبیعی است که مسایلی مهمی که استان‌ها با آن روبرو هستند باید در اولویت اول قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet