ایام محرم 1398
1398/05/27 16:29:07
سرویس اجتماعی
سالک:

ناگفته‌های آزادگان تعیین‌کننده مشی مبارزاتی برای محور مقاومت است

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی ، تصریح کرد: ناگفته‌های آزادگان تعیین‌کننده خط و مشی مبارزاتی برای محور مقاومت است.
ناگفته‌های آزادگان تعیین‌کننده مشی مبارزاتی برای محور مقاومت است نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی ، تصریح کرد: ناگفته‌های آزادگان تعیین‌کننده خط و مشی مبارزاتی برای محور مقاومت است. https://cdn.icana.ir/d/019/109811.jpg ناگفته‌های,آزادگان,تعیین‌کننده,مشی,مبارزاتی,برای,محور,مقاومت,است Icana

احمد سالک کاشانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ۲۶مرداد ماه سالروز ورود اولین گروه از آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، عنوان کرد: برای نهادینه کردن فرهنگ صبر و استقامت بایستی به پیشینه، ریشه‌ها، علل و انگیزشی که جوانان انقلابی را در اسارت مقاوم نگه داشت، توجه کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: انقلاب اسلامی با محوریت روحانیت یعنی حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید و این انقلاب چند راهبرد و سیاست را مطرح کرد که مهم‌‎ترین آن نه شرقی و نه غربی بود؛ یعنی نظم جهانی که 40 سال قبل به دو بلوک شرق و غرب تبدیل شده بود با ظهور جمهوری اسلامی ایران شکسته شد و این رویه تغییر کرد.

وی افزود: امروز پس از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی نبرد جهانی میان اسلام ناب و استکبار جهانی است که ثمره آن نیز همان سیاست استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است که آثار وسیعی در منطقه و جهان داشته است.

سالک کاشانی تصریح کرد: استکبار جهانی از قدرت گرفتن تفکر اسلامی در دنیا هراس داشت و به همین جهت شروع به حرکت‌هایی علیه جمهوری اسلامی ایران از جمله جنگ 8 ساله تحمیلی کرد و مرتب تلاش شد که این قدرت از بین برود ولی به یاری امام زمان(عج) این قدرت روز به روز اوج گرفت و ما امروز در دنیا حرف برای گفتن داریم.

آزادگان

وی افزود: فرهنگ مقاومت، استقامت، صبر و شکیبایی در کنار ایمان و یقیین و همچنین تبعیت از محور حاکمیت دینی حرکت عظیمی آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد.

جایگاه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آزادگان جایگاه بسیار مهمی است که می‌توان با بهره بردن از آن ناگفته‌های آنان یک خط مشی مبارزاتی ترسیم کرد

وی یادآور شد: برای زنده نگه داشتن همین فرهنگ بسیاری از جوانان پاک، شهید و بسیاری اسیر شدند و روز 26 مردادماه به این جهت اهمیت پیدا می‌کند که نخستین گروه از آزادگان اسیر استکبار جهانی وارد کشور می‌شوند لذا جایگاه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آزادگان جایگاه بسیار مهمی است که می‌توان با بهره بردن از آن ناگفته‌های آنان یک خط مشی مبارزاتی ترسیم کرد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: امروز باید از آزادگان و زندانیان رژیم طاغوت یک درس بگیریم که هر دو  گروه یک پیام را برای ما دارند و آن چیزی نیست جز؛ نفی رژیم طاغوت و برپایی حکومت اسلامی./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet