ایام محرم 1398
1398/05/27 18:32:56
سرویس فرهنگی
ذوالقدر در تشریح نشست کمیسیون فرهنگی خبر داد؛

ادامه بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری در کمیسیون فرهنگی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از ادامه بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری در کمیسیون فرهنگی و تصویب موادی از این طرح در کمیسیون متوعش خبر داد.
ادامه بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری در کمیسیون فرهنگی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از ادامه بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری در کمیسیون فرهنگی و تصویب موادی از این طرح در کمیسیون متوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106130500402.jpg ادامه,بررسی,لایحه,حمایت,از,مالکیت,فکری,در,کمیسیون,فرهنگی Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(یکشنبه ۲۷ مرداد) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: در نشست امروز ادامه بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری در دستور کار قرار داشت که بر این اساس ماده نخست این طرح با اعمال اصلاحاتی به تصویب رسید. همچنین مواد 6، 7، 13، 19، 20، 21، 22 و 25 این طرح نیز عینا به تصویب رسید و ماده 26 نیز با رأی استمزاجی حذف شد.

 نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این مواد به حفظ حقوق مادی و معنوی صاحبان آثار مربوط بود که بر این اساس دادگاه می‌‎تواند حسب مورد با اخذ نظر کارشناسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دفاع از حق مالک اثر بپردازد.

وی افزود: همچنین بر اساس مصوبات امروز کمیسیون هر کتابخانه عمومی یا مؤسسه نگهداری آثار، مجاز است بدون اجازه دارنده حقوق آثار مورد حمایت این قانون را تکثیر کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ادامه بررسی طرح مذکور به نشست هفته آینده کمیسیون فرهنگی موکول شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet