ایام محرم 1398
1398/05/27 20:09:55
سرویس فرهنگی
خجسته با گرامیداشت سالروز ورود اولین گروه از آزادگان سرافراز به میهن:

رفتار آزادگان ایرانی در زندان بعثی نیروهای صلیب سرخ جهانی را متحول می‎کرد

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه فرهنگ عاشورایی آزادگان ما را در زندان‌های بعثی مقاوم و با روحیه حفظ می‎کرد، گفت: رفتار آزادگان ایرانی در زندان بعثی صلیب سرخ جهانی را متحول می‎کرد.
رفتار آزادگان ایرانی در زندان بعثی نیروهای صلیب سرخ جهانی را متحول می‎کرد نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه فرهنگ عاشورایی آزادگان ما را در زندان‌های بعثی مقاوم و با روحیه حفظ می‎کرد، گفت: رفتار آزادگان ایرانی در زندان بعثی صلیب سرخ جهانی را متحول می‎کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101815541803.jpg رفتار,آزادگان,ایرانی,در,زندان,بعثی,نیروهای,صلیب,سرخ,جهانی,را,متحول,می‎کرد Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ۲۶مرداد ماه سالروز ورود اولین گروه از آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، عنوان کرد: دفاع مقدس هشت ساله از کشورمان در شرایطی رقم خورد که کشورهای بسیاری در برابر ایران ایستادند ولی این جوانان مؤمن این مرز و بوم بودند که حتی یک وجب از خاک کشور را به دشمن بعثی ندادند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در 100 سال گذشته نیمی از خاک ایران در جنگ‌‌های مختلف به قلمروی کشورهای دیگر در آمده، گفت: در جنگ تحمیلی نیز دشمن پیش بینی می‌کرد که ظرف مدت سه روز پایتخت را اشغال خواهد کرد ولی وقتی جوانان مؤمن و انقلابی به رهبری امام راحل وارد عرصه شدند چنان سیلی محکمی به صورت دشمن خورد که معادلات جنگ تغییر و صدام مورد هجمه سنگینی قرار گرفت.

آزادگان

 

فرهنگ عاشورایی رزمندگان 48 کشور حامی صدام را رسوا کرد

درجنگ تحمیلی هشت ساله علیه کشورمان، 40 هزار شهید، 54 هزار اسیر و 900 هزار جانباز داشتیم

وی با بیان اینکه رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس با فرهنگ عاشورایی در جبهه‌های جنگ حاضر شدند، گفت: همین فرهنگ بود که در برابر تمام دنیا ایستادگی و 48 کشور حامی صدام را ذلیل و رسوا کرد.

خجسته با ارائه این آمار که درجنگ تحمیلی هشت ساله علیه کشورمان، 40 هزار شهید، 54 هزار اسیر و 900 هزار جانباز داشتیم، ادامه داد: آزادگان ما یکی از مظلوم ترین اقشار بودند که با تمام توان در برابر دشمنان ایستادگی کردند.

آزادگان در زندان‌های بعثی رفتاری داشتند که نگهبانان و صلیب سرخ جهانی را تحت تأثیر قرار دادند

وی افزود: آزادگان ما در زندان‌های بعثی رفتاری داشتند که نگهبانان و صلیب سرخ جهانی را تحت تأثیر قرار دادند و فرهنگ مقاومت در دوران اسارت از سوی آزادگان ما صلیب سرخ جهانی را متحول و متغیر می‌کردند.

اظهارات آزادگان بخشی مهم از تاریخ شفاهی کشور است

خجسته با بیان اینکه اظهارات آزادگان بخشی مهم از تاریخ شفاهی کشور است، گفت: ایثار و از خودگذشتگی آزادگان قابل توصیف و تشریح نیست و این عزیزان فضایی در درون زندان‌های مخوف بعثی ایجاد کردند که در آن محدودیت، روحیه نشاط و بالایی بین اسرا وجود داشت.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آزادگان ما در دوران اسارت به نحوی عمل کردند که دشمن بعثی اسیر رزمندگان ما شد.

لازم به ذکر است، امیر خجسته در تاریخ 15 مرداد 61 به اسارت دشمن بعثی درآمد و در تاریخ 27 مرداد 69 به کشور بازگشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet