ایام محرم 1398
1398/05/30 13:46:51
سرویس سیاسی
رنجبرزاده با اشاره به بررسی خارج از نوبت گزارش های مجلس در قوه قضاییه:

بازوی نظارتی مجلس تقویت می شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی می گوید با بررسی خارج از نوبت گزارش های مجلس در قوه قضاییه بازوی نظارتی مجلس تقویت می شود.
بازوی نظارتی مجلس تقویت می شود عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی می گوید با بررسی خارج از نوبت گزارش های مجلس در قوه قضاییه بازوی نظارتی مجلس تقویت می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106761394886.jpg بازوی,نظارتی,مجلس,تقویت,می,شود Icana

اکبر رنجبرزاده عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اصلاح آیین نامه داخلی مجلس برای تعیین تکلیف گزارش های تحقیق و تفحص در قوه قضاییه، گفت: مجلس قوانین متعددی را تصویب می کند که اجرای دقیق آن از بُعد نظارتی اهمیت بسیاری دارد، علاوه بر آن اقدامات نظارتی مجلس نیز مورد توجه است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه نظارت مجلس پر اهمیت است، اما شاهد هستیم از آنجایی که انتهای مسیر ابزار نظارتی قوه مقننه از جمله تحقیق و تفحص مشخص نیست و زمان بندی دقیقی ندارد.

تحقیق و تفحص

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به انتقادها به بی نتیجه ماندن گزارش های نظارتی مجلس، اظهار داشت: از این رو هم تحقیق و تفحص کننده و هم دستگاه تحقیق و تفحص شونده عمیقا باور نداشتند که موضوع مورد بررسی در یک دوره مشخص به نتیجه می رسد، بنابراین تفحص کننده تلاش قابل توجهی نمی کند و تفحص شونده در پاسخگویی خلل وارد می کند.

وی با اشاره به اصلاح آیین نامه داخلی مجلس برای رسیدگی به گزارش های نظارتی در قوه قضاییه، گفت: با این اصلاحیه، زمان رسیدگی به این گزارش ها در دستگاه قضا تعیین شده است و باید دادسراهای قوه قضاییه گزارش های نظارتی را خارج از نوبت مورد بررسی قرار دهند.

رنجبرزاده در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اصلاحیه، فعالیت نظارتی مجلس را ارزشمند می کند، بیان داشت: از سوی دیگر معاونت نظارت مجلس موظف شده است که هر سه ماه یکبار گزارشی از نحوه رسیدگی پرونده های ارجاعی مجلس به قوه قضاییه تهیه کند تا مجلس در جریان نحوه رسیدگی به این پرونده ها باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: با این اصلاحیه بُعد نظارتی مجلس تقویت می شود، در واقع عامل بازدارنده و پیشگیرانه از انحرافات قانونی دستگاه های اجرایی می شود، در واقع  اصلاح آیین نامه داخلی حرکت مثبت در راستای تقویت بازوی نظارتی مجلس است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet